Nowy iMac 27 cali trafia do sprzedaży. Za chwilę dołączy do niego wersja z ekranem 21,5 cala

iMac 2020

Apple bez żadnej głośnej premiery wprowadza do sprzedaży nowe wersje komputerów iMac. Model z 27-calowym wyświetlaczem jest już w polskim sklepie. Tańszy z 21,5-calowym ekranem powinien pojawić się w nim za chwilę.

Na pierwszy rzut oka nic się nie zmienia – nowe komputery są w tych samych, nadal efektownych, obudowach co wcześniej. Za to w środku istotnych zmian jest sporo, których efektem jest znaczące podniesienie wydajności.

Nowy iMac – zwłaszcza w wersji z 27-calowym ekranem poradzi sobie teraz z bardzo wymagającą pracą w postaci np. montażu filmów wideo w ultrawysokiej rozdzielczości lub tworzenia efektownych gier ze złożoną grafiką. To prawdziwe maszyny dla wymagających profesjonalistów.

iMac 2020 – wydajne procesory, dużo pamięci

Przede wszystkim pojawiły się w nich nowe procesory – to układy Intel Core 10. generacji, żadne tam zapowiadane dopiero niedawno przez Apple’a procesory ARM.

W najtańszej wersji iMaca z 27 calowym ekranem zainstalowano sześciordzeniowy i5 3,1 GHz. W najmocniejszej może to być dziesięciordzeniowy i9 3,6 GHz.

W nowych iMacach wymagającym nie będzie brakowało pamięci – RAM można w nich rozszerzyć z podstawowych 8 GB do nawet 128 GB. Nie ma w nich ponadto zwykłych dysków HDD. Są szybkie SDD – o pojemnościach od 256 GB do nawet 8 TB w modelu z większym ekranem.

iMac 2020 – szybkie karty i szkło nanostrukturalne

Komputer dla profesjonalisty to oczywiście również wydajne karty graficzne. Już podstawowa Radeon Pro 5300 z 4 GB pamięci GDDR6 jest niezła. Ale można też wybrać Radeona Pro 5500 XT z 8 GB GDDR6, Radeona Pro 5700 z 8 GB GDDR6 lub Radeona Pro 5700 XT z 16 GB GDDR6.

W modelu z 27-calowym ekranem można ponadto zdecydować się na ekran pokryty szkłem nanostrukturalnym. Po raz pierwszy pojawiło się ono w wyświetlaczu Pro Display XDR i redukuje ono odblaski do minimum, równocześnie zapewniając wysoki kontrast i świetne kolory.

Apple w nowych iMacach zainstalował również nową kamerę FaceTime HD 1080p i układ trzech mikrofonów studyjnej jakości. Pojawił się też czip T2, który wspiera odtwarzanie dźwięków i pracę wyświetlacza. iMac świetnie się więc sprawdzi również jako urządzenie do prezentacji filmów i multimediów oraz wideokonferencji.

iMac 2020 – ceny bez zaskoczeń

Na razie w polskim sklepie Apple’a można kupić nowego iMaca z 27-calowym ekranem. iMac 21,5 cala pojawić się w nim powinien za kilka, może kilkanaście dni.

Najtańszy iMac 27 cali kosztuje zatem 8999 zł. A za model ze wszystkim co najlepsze trzeba zapłacić 43999 zł. Dużo, ale to naprawdę bardzo mocny sprzęt to ciężkiej pracy.

Foto: Apple.

Czytaj więcej: Apple potwierdza. Nowy iPhone 12 będzie później niż zwykle.
Czytaj więcej: Sezon ogórkowy w pełni, czyli ile Apple chce za kabel Thunderbolt 3 o długości 2 metrów.

Podziel się artykułem