Spotify ma superfunkcję na zabawę z przyjaciółmi, którzy są daleko

Spotify

Group Session – tak nazywa się nowa usługa w Spotify, która pozwala wspólnie słuchać tej samej playlisty maksymalnie pięciu osobom znajdującym się nawet w bardzo odległych miejscach.

Tęsknisz do przyjaciół na wakacjach, albo nowych znajomych, których na nich poznałaś lub poznałeś i chcesz znowu razem z nimi posłuchać tej samej, miłej dla was, muzyki? Spotify w takiej sytuacji chce, byśmy wkrótce sięgnęli po nową funkcję Group Session.

Pozwala ona maksymalnie pięciu osobom słuchać tej samem playlisty. Nie ma znaczenia, jak bardzo są od siebie oddaleni. Ważne jest tylko, by wszyscy mieli dostęp do internetu. Wszyscy muszą też korzystać z płatnej wersji Spotify.

Słuchanie tej same playlisty w usłudze Group Session jest mocno interaktywne. Każdy może dodać do niej ulubiony utwór, przeskoczyć w słuchaniu do następnego, zatrzymać na chwilę odtwarzanie. Gdy tak zrobimy, od razu usłyszą to wszyscy korzystający z naszej Group Session.

Korzystanie z nowej usługi ma być łatwe. Osobą, która ją aktywuje w aplikacji, otrzyma odnośnik, który może przesłać do pozostałych słuchaczy za pomocą np. mediów społecznościowych.

Group Session jest na razie testowane przez Spotify na amerykańskim rynku. Możliwe, że jak te testy zakończą się pomyślnie, to usługa pojawi się również w polskiej wersji aplikacji.

Foto: StockSnap z Pixabay.

Czytaj więcej: Jabra Elite 45h – najlepsze w swojej klasie słuchawki bezprzewodowe.
Czytaj więcej: Sezon ogórkowy w pełni, czyli ile Apple chce za kabel Thunderbolt 3 o długości 2 metrów.

Podziel się artykułem