BMW idzie mocno w elektrykę. Serie 5, 7 i X1 dostaną elektryczny napęd

BMW iX3

Już za chwilę niemal wszystkie luksusowe modele bawarskiej firmy będą oferowane również w wersjach w pełni elektrycznych. W tej dekadzie BMW chce sprzedaż 4,6 mln elektryków.

Niemiecki koncern poinformował o ambitnych planach związanych z transformacją w kierunku jeszcze bardziej zielonej firmy. Jednym z kluczowych tutaj działań będzie szybkie wprowadzenie na rynek nowych aut z elektrycznym napędem.

Wśród nich będą więc sedany serii 5 i 7. Będzie też najmniejszy w rodzinie SUV X1. 

Ten proces elektryfikacji już trwa. W połowie lipca koncern przedstawił między innymi nowego elektrycznego SUV-a iX3, a wielbicielom motoryzacji udało się zrobić pierwsze zdjęcia na ulicach zamaskowanych, testowych wersji BMW 3 w wersji z bateriami.

Do końca przyszłego roku w ofercie BMW będzie 5 w pełni elektrycznych modeli: BMW i3,  MINI Cooper SE, BMW iX3, BMW iNEXT i BMW i4. Chwilę później pojawić się ma zelektryfikowana „siódemka”.

W 2023 Niemcy będą nam proponować w sumie 25 aut z elektrycznym napędem, w tym hybryd. Połowa z nich ma być w pełni elektryczna.

To ma pozwolić sprzedać do 2030 roku 4,6 mln elektryków. Będzie to więc znaczna część sprzedaży koncernu, ale daleko jej jeszcze do dominującej. Średnio BMW sprzedaje 2,5 mln samochodów rocznie.

Foto: BMW.

Czytaj więcej: Tesla pięknie się rozwija. Ale cały czas ma problem z bateriami.
Czytaj więcej: Wyjątkowy Ford Mustang Mach-E 1400 – ma aż siedem silników elektrycznych.

Podziel się artykułem