Zephyr – mysz idealna na upały lub gdy emocje sięgają zenitu

mysz Zephyr

Pocą Ci się ręce, kiedy długo pracujesz lub jeszcze dłużej grasz? Rozwiązaniem jest oryginalna mysz Zephyr z wbudowanym wiatraczkiem i ażurową obudową.

W serwisie crowdfundingowym Kickstarter naprawdę można znaleźć cuda. Takie jak np. np. mysz Zephyr adresowaną głównie do graczy komputerowych. To pierwsza na świecie mysz komputerowa, która bardzo aktywnie walczy z potem.

Robi to dzięki dwóm rozwiązaniom. Po pierwsze jej wysoce ergonomiczna obudowa jest pełna otworów, przez które może swobodnie przepływać powietrze – już to powoduje, że nasza dłoń będzie się mniej pocić.

Ale to nie wszystko. W myszy zainstalowano również niewielki wentylator. Wymusza dodatkowy obieg powietrza wentylujący naszą dłoń. Siłę pracy wiatraczka możemy zmieniać za pomocą dodatkowego przełącznika – są trzy jego pracy, można go też wyłączyć.

Mysz jest adresowana głównie do graczy komputerowych, w tym mocno zaangażowanych w e-sportowe zmagania. Dlatego do jej budowy wykorzystano podzespoły wysokiej jakości – takie jak np. mikroprzełączniki, które wytrzymują 50 mln kliknięć.

Mysz ma też bardzo wysoką czułość – do 16 tys. DPI. Przy czym można ją zmieniać od 100 DPI w górę.

Zmieniać też można efekty świetlne wytwarzane przez diody zainstalowane w myszy. Co ważne, Zephyr nie musi cały czas agresywnie świecić – można ustawić go w bardziej stonowanym trybie pracy biurowej.

Mysz walcząca z potem ma być oferowana w trzech wersjach kolorystycznych. Zbiórka na nią w serwisie Kickstarter rozpoczęła się 22 lipca i ma potrwać miesiąc. Trzeba wydać co najmniej 79 dol., by otrzymać Zephyra, jak tylko rozpocznie się jego produkcja – w tym jest już koszt wysyłki do Polski.

Foto: Zephyr.

Czytaj więcej: Chcesz kupić „stary” model konsoli Xbox One? Spiesz się. Microsoft kończy ich produkcję.
Czytaj więcej: W nowych iPhone’ach 12 może pojawić się peryskopowy zoom.

Podziel się artykułem