Samsung Galaxy Z Flip 5G – nowa wersja składanej komórki. Obsługuje 5G i ma nieco szybszy procesor

Samsung Galaxy Z Flip 5G

Samsung poinformował, że 7 sierpnia rozpocznie sprzedaż na niektórych rynkach nowej wersji smartfonu Galaxy Z Flip. Model z dodatkowymi literkami 5G w nazwie będzie mógł korzystać z sieci nowej generacji.

Wygląd, składany ekran i większość podzespołów – w tym aparaty – w nowej komórce są jak w modelu Galaxy Z Flip, którego świat poznał w lutym. Nowością jest procesor Snapdragon 865 Plus z modemem 5G.

Pozwala on przede wszystkim na obsługę sieci nowej generacji, ale jest też nieco bardziej wydajny od kości Snapdragon 855 Plus, która jest w wersji 4G. Taktowanie zegara podniesiono z 2,95 GHz do 3,09 GHz.

Tak więc poza nowym procesorem z modemem 5G w zaprezentowanym w środę smartfonie mamy znany już między innymi składany ekran AMOLED o przekątnej 6,7 cala, podwójny główny aparat z obiektywem szerokokątnym i ultraszerokokątnym – obydwa z matrycami 12 Mpix i optyczną stabilizacją obrazu. Jest tu też między innymi 8 GB RAM, 256 GB pamięci na dane, kamerka do selfie 10 Mpix i dzielona bateria o łącznej pojemności 3300 mAh.

Nowość w Stanach ma kosztować 1449,99 dol. – o 70 dol. więcej od wersji 4G. Pojawi się w dwóch metalicznych kolorach – Mystic Gray i Mystic Bronze. Nie wiemy, czy Samsung wprowadzi Galaxy Z Flip 5G do Polski i jaka będzie cena tego smartfonu na Wisłą.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy M51 – nowy niedrogi smartfon z gigantyczną baterią.
Czytaj więcej: Samsung Galaxy Note 20 – w Rosji wyciekły rendery. Nowy smartfon będzie śliczny.

Podziel się artykułem