Chcesz kupić „stary” model konsoli Xbox One? Spiesz się. Microsoft kończy ich produkcję

xbox one s all digital

Za kilka miesięcy rozpocznie się sprzedaż nowej konsoli – Xbox Series X. W związku z tym firma wygasza produkcję dwóch z trzech aktualnych modeli – Xbox One X i Xbox One S All-Digital.

Moment wejścia na rynek nowej generacji konsol to zawsze czas na kupno w dobrej cenie „starej” konsoli – zarówno nowej z oferty sklepów, jak i używanej.

To pomysł niegłupi zresztą, bo jeżeli ktoś nie jest całkowitym maniakiem gier wideo i nie musi bawić się wyłącznie najnowszymi tytułami w najwyższej osiągalnej jakości, to poprzedni model konsoli dostarczy mu jeszcze dużo radości. Po pierwsze dlatego, że gier na sprzęt produkowany od kilka lat jest dużo. Po drugie, jeszcze sporo nowych tytułów na nie się jeszcze pojawi.

W wypadku Microsoftu trzeba będzie jednak nieco się pospieszyć, by kupić w sklepie niektóre z poprzednich modeli Xbox One.

Gigant poinformował właśnie, że wygasza produkcję Xbox One X i Xbox One S All-Digital, czyli najmocniejszej i najtańszej wersji aktualnie sprzedawanych konsol. Tak na marginesie, to ten drugi model był na rynku bardzo krótko – koło roku.

Po premierze Xbox Series X w ofercie pozostanie ze „starych” konsol tylko model Xbox One S. I z pewnością też nie na zawsze, tylko prawdopodobnie do momentu, gdy nie wejdzie na rynek kolejny model budżetowy z serii S, o czym się plotkuje, lub do chwili gdy ceny Series X nie spadną do poziomu akceptowanego przez masy graczy, a nie tylko wielbicieli nowości.

Foto: Microsoft.

Czytaj więcej: Sega Game Gear Micro – konsola ciut większa od znaczka pocztowego. Sprzedawana ze specjalną lupą.
Czytaj więcej: Sony pokazało w końcu nową konsolę. PlayStation 5 to faktycznie gadżet z przyszłości.

Podziel się artykułem