Za chwilę naładujesz smartfon do 100 proc. nawet w 14 minut. Oppo i Realme prezentują ładowarkę 125 W

oppo 125W ładowarka

Większość z nas nadal korzysta z ładowarek do telefonów o mocy 10 W. Oppo i Realme maja już ładowarkę o mocy ponad dziesięciokrotnie więcej.

Oppo od dłuższego czasu mocno inwestuje w technologie szybkiego ładowania – ładowarką 65 W można naładować np. smartfon OPPO Reno Ace. Chińczycy słusznie przewidują, że smartfony najbliższej przyszłości będą zużywały więcej prądu – z trzech powodów. 

Po pierwsze, potrzebują jej więcej duże ekrany z wyższymi częstotliwościami odświeżania. Po drugie, więcej energii pójdzie na obsługę sieci 5G. No i użytkownicy chcą telefonów wydajnych, a to oznacza, że muszą one mieć szybsze procesory i więcej pamięci – to wszystko potrzebuje znowu więcej prądu. A niestety zwiększanie pojemności baterii jest trudne i kosztowne. Poza tym nie można wkładać do smartfonów wielkich baterii, bo ich użytkownicy chcą też by były one śliczne, cienkie i lekkie. W tych warunkach inwestowanie w szybkie ładowanie naprawdę ma sens.

Oppo pochwało się więc czterema ładowarkami gotowymi do masowej produkcji. Przewodowymi Oppo 125W flash charge, Oppo 50W mini SuperVOOC charger i OPPO 110W mini flash charger i bezprzewodową OPPO 65W AirVOOC wireless charge.

Najmocniejsza z nich jest w stanie naładować baterię o pojemności 4000 mAh od zera do pełna w 14 minut – wtedy trochę się jednak ogniwo podgrzeje… Gdybyśmy chcieli utrzymać baterię w trakcie ładowania w temperaturze poniżej 40 stopni, wtedy Oppo 125W flash charge naładuje ją w 20 minut.

Imponujące. Ale uwaga! Nowe ładowarki OPPO – w tym  najmocniejsza – są przeznaczone do nowych baterii i układów ładowania, które OPPO również opracował i które pojawią się wkrótce w jego smartfonach – możliwe, że jeszcze w tym roku.

W nowym układzie ładowania zainstalowano np. 10 dodatkowych czujników temperatury, by nie dopuścić do przegrzania baterii i smartfonu, a samo ogniwo ma więcej katod i anod od dzisiaj typowego, by zmniejszyć opór wewnętrzny – to również ułatwi utrzymanie niższej temperatury w trakcie szybkiego ładowania.

Godne uwagi są też pozostałe ładowarki. Bezprzewodowa to kosmos – ma moc większą od większości dzisiaj spotykanych ładowarek bezprzewodowych.

A ładowarki Oppo 50W mini SuperVOOC charger i OPPO 110W mini flash charger mają z kolei atrakcyjne rozmiary – są małe i poręczne – co też we współczesnym mocno mobilnym świecie ma duże znaczenie.

Chwilę po prezentacji ładowarek OPPO, jego siostrzana firma Realme, należąca do tego samego koncernu BBK Electronics Corporation, pochwaliła się ładowarką 125W UltraDart. To wariacja tego samego rozwiązania, które pokazało OPPO.

Foto: Oppo.

Czytaj więcej: Oppo Reno Ace w praktyce, czyli jak wygląda korzystanie z najszybszej ładowarki na rynku.
Czytaj więcej: Samsung Galaxy M51 – nowy niedrogi smartfon z gigantyczną baterią.

Podziel się artykułem