Huawei P40 lite 5G – nowy smartfon zgodny z polskimi sieciami nowej generacji

Huawei P40 lite 5G

Huawei wprowadza na polski rynek model P40 lite 5G- dobrze wyposażony smartfon ze średniej półki z modemem 5G.

Sercem nowego telefonu jest procesor Kirin 820 zintegrowany z modemem 5G zapewniającym transfer danych w sieciach nowej generacji aż do 1,6 GB/s. Z przetworzeniem danych szybko pobieranych z internetu nie powinno być tu problemu zarówno ze względu na wydajność wspomnianej kości Kirin 820, jak i fakt, że współpracuje ona z 6 GB RAM i 128 GB pamięci przeznaczonej na nasze pliki.

Cieszy też spory ekran 6,5 cala Huawei Punch FullView o rozdzielczości 2400×1080 pikseli.

Huawei P40 lite 5G – niezłe aparaty

Chiński koncern znany jest już z wysokiej jakości aparatów instalowanych w jego komórkach. Nie inaczej jest i tym razem. 

W Huawei P40 lite 5G obiektyw główny korzysta z matrycy 64 MPix, a ultraszerokątny z 8 MPix. Z tyłu obudowy jest też obiektyw do analizy głębi obrazu (2 Mpix) oraz o podobnej rozdzielczości obiektyw makro. 

Oczywiście jakość zdjęć w komórce zależy nie tylko od jakości samej optyki i matrycy, ale również algorytmów przetwarzających rejestrowany obraz. W Huawei P40 lite 5G mamy więc szereg rozwiązań wspieranych przez sztuczną inteligencję poprawiających jakość zdjęć, między innymi tryb AI Ultra Clarity, który znacznie zwiększa wyrazistość obrazu nawet w bardzo jasnym świetle.

Przedni aparat w nowej komórce ma rozdzielczość 16 MP i obsługuje tryby Super Night Selfie i BM3D, dzięki czemu zdjęcia, nawet w nocy, są najwyższej jakości. 

Huawei P40 lite 5G rejestruje ponadto wideo w jakości 4K ma tryb slow motion zapisujący do 960 klatek na sekundę. 

Huawei P40 lite 5G – spora bateria z funkcją szybkiego ładowania

W smartfonie zainstalowano dość sporą baterię o pojemności 4000 mAh, którą można szybko naładować w 30 minut do 70 proc. dzięki autorskiej funkcji Huawei SuperCharge 40W. 

Z ważnych rzeczy warto jeszcze wspomnieć o bardzo szybko działającym czytniku linii papilarnych umieszczonym na bocznej ściance urządzenia – umożliwia odblokowanie telefonu w czasie 0,25 sekundy.

Huawei P40 lite 5G – dobra cena i jedna uciążliwość

Huawei P40 lite 5G można kupić w sklepie internetowym huawei.pl, w oficjalnym sklepie Huawei w centrum handlowym Westfield Arkadia oraz w sieci Plus. Kosztuje 1799 zł.

Wada? Jedna i ciągle ta sama dla komórek Huawei. Smartfon wykorzystuje oprogramowanie EMUI 10.1, bazujące na systemie Android, i działa w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS), co w praktycy oznacza, że nie uruchomimy na nim wielu popularnych aplikacji i usług, w tym np. Map Google lub Netflixa. Oczywiście są zamienniki, Huawei bardzo też pracuje nad rozwojem własnej biblioteki aplikacji, ale bez Google wielu może być trudno.

Foto: Huawei.

Czytaj więcej: Nowy ultrabook Huawei MateBook 13 wjeżdża do polskich sklepów. Na początek w interesującej promocji.
Czytaj więcej: Hej Celia, nawiguj do Krakowa. Tak za jakiś czas będzie można powiedzieć do telefonu marki Huawei.

Podziel się artykułem