Huawei P40 lite 5G – nowy smartfon zgodny z polskimi sieciami nowej generacji

Huawei P40 lite 5G

Huawei wprowadza na polski rynek model P40 lite 5G- dobrze wyposażony smartfon ze średniej półki z modemem 5G.

Sercem nowego telefonu jest procesor Kirin 820 zintegrowany z modemem 5G zapewniającym transfer danych w sieciach nowej generacji aż do 1,6 GB/s. Z przetworzeniem danych szybko pobieranych z internetu nie powinno być tu problemu zarówno ze względu na wydajność wspomnianej kości Kirin 820, jak i fakt, że współpracuje ona z 6 GB RAM i 128 GB pamięci przeznaczonej na nasze pliki.

Cieszy też spory ekran 6,5 cala Huawei Punch FullView o rozdzielczości 2400×1080 pikseli.

Huawei P40 lite 5G – niezłe aparaty

Chiński koncern znany jest już z wysokiej jakości aparatów instalowanych w jego komórkach. Nie inaczej jest i tym razem. 

W Huawei P40 lite 5G obiektyw główny korzysta z matrycy 64 MPix, a ultraszerokątny z 8 MPix. Z tyłu obudowy jest też obiektyw do analizy głębi obrazu (2 Mpix) oraz o podobnej rozdzielczości obiektyw makro. 

Oczywiście jakość zdjęć w komórce zależy nie tylko od jakości samej optyki i matrycy, ale również algorytmów przetwarzających rejestrowany obraz. W Huawei P40 lite 5G mamy więc szereg rozwiązań wspieranych przez sztuczną inteligencję poprawiających jakość zdjęć, między innymi tryb AI Ultra Clarity, który znacznie zwiększa wyrazistość obrazu nawet w bardzo jasnym świetle.

Przedni aparat w nowej komórce ma rozdzielczość 16 MP i obsługuje tryby Super Night Selfie i BM3D, dzięki czemu zdjęcia, nawet w nocy, są najwyższej jakości. 

Huawei P40 lite 5G rejestruje ponadto wideo w jakości 4K ma tryb slow motion zapisujący do 960 klatek na sekundę. 

Huawei P40 lite 5G – spora bateria z funkcją szybkiego ładowania

W smartfonie zainstalowano dość sporą baterię o pojemności 4000 mAh, którą można szybko naładować w 30 minut do 70 proc. dzięki autorskiej funkcji Huawei SuperCharge 40W. 

Z ważnych rzeczy warto jeszcze wspomnieć o bardzo szybko działającym czytniku linii papilarnych umieszczonym na bocznej ściance urządzenia – umożliwia odblokowanie telefonu w czasie 0,25 sekundy.

Huawei P40 lite 5G – dobra cena i jedna uciążliwość

Huawei P40 lite 5G można kupić w sklepie internetowym huawei.pl, w oficjalnym sklepie Huawei w centrum handlowym Westfield Arkadia oraz w sieci Plus. Kosztuje 1799 zł.

Wada? Jedna i ciągle ta sama dla komórek Huawei. Smartfon wykorzystuje oprogramowanie EMUI 10.1, bazujące na systemie Android, i działa w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS), co w praktycy oznacza, że nie uruchomimy na nim wielu popularnych aplikacji i usług, w tym np. Map Google lub Netflixa. Oczywiście są zamienniki, Huawei bardzo też pracuje nad rozwojem własnej biblioteki aplikacji, ale bez Google wielu może być trudno.

Foto: Huawei.

Czytaj więcej: Nowy ultrabook Huawei MateBook 13 wjeżdża do polskich sklepów. Na początek w interesującej promocji.
Czytaj więcej: Hej Celia, nawiguj do Krakowa. Tak za jakiś czas będzie można powiedzieć do telefonu marki Huawei.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *