Acer Chromebook Spin 713 – luksusowy laptop spoza świata Windows i MacBooków

Acer Chromebook Spin 713

Aluminiowa obudowa, obracany dotykowy wyświetlacz 2K pokryty w jednej z wersji antybakteryjnym szkłem Corning Gorilla Glass i mocny procesor na pokładzie – tak wygląda nowy Chromebook Acera, który po wakacjach wjedzie do polskich sklepów.

Stylowa metalowa obudowa połączona z efektownym designem, długi czas pracy na baterii i do tego wydajny procesor – to parametry, które kojarzymy albo ze sprzętem Apple’a albo z niektórymi laptopami w świecie Windows, np. modelami Surface Microsoftu. Luksusowy sprzęt w świecie systemu Chrome opracowanego przez Google jest zjawiskiem rzadkim. Tym bardziej więc wyróżnia się nowy Acer Chromebook Spin 713.

Mamy więc tutaj aluminiową efektowną obudowę o podwyższonej wytrzymałości – spełnia normę MIL-STD 810G, co w praktyce oznacza np., że komputer wyjdzie bez szwanku z upadku z wysokości do 122 cm. Chromebook Spin 713 jest też bardzo cienki – po założeniu ma zaledwie 16,8 mm w pionie – i lekki, waży 1,37 kg.

Chromebook Spin 713 – ekran z zawiasem 360 stopni

Laptop ma wysokiej klasy 13,5-calowy dotykowy wyświetlacz IPS 2K VertiView (2256 x 1504), który daje użytkownikowi do dyspozycji większy obszar roboczy, dzięki proporcjom obrazu 3:2, co ułatwia pracę z dokumentami i przeglądanie stron internetowych. Dzięki tym proporcjom mamy o 18 proc. więcej miejsca w pionie – edycja materiałów tekstowych jest więc wygodniejsza niż na typowym wyświetlaczu 16:9.

Ekran, pokryty szkłem Gorilla, zainstalowano na pomysłowym zawiasie 360 stopni. Można więc używać go jak tablet, ustawić w trybie namiotu, co sprawdza się np. kiedy gdzieś jest mało miejsca, a my chcemy coś komuś pokazać na komputerze lub też ustawić sprzęt na „podstawce”, którą jest część z klawiaturą.

Wewnątrz nowego notebooka Acer Chromebook Spin 713 znajdziemy procesor Intel Core i7 10. generacji, do 16 GB pamięci RAM i dysk SSD PCIe NVMe o pojemności do 256 GB. To bardzo wydajny zestaw, który dodatkowo na baterii może pracować do 10 godzin.

Chromebook Spin 713 – wszystko do nie podłączymy

Do tego między innymi dwa porty USB 3.1 typu C – obydwa obsługują standard USB 3.2 pierwszej generacji (prędkość transmisji danych do 5 Gbps), a także połączenie DisplayPort przez USB-C oraz funkcję ładowania przez złącze USB. Znajdziemy tu również złącze HDMI, port USB 3.0 i czytnik kart MicroSD. 

Pewną ciekawostką jest funkcja Chrome Enterprise Upgrade – rozwiązanie, które pozwala użytkownikom biznesowym zarządzać firmowymi urządzeniami z zainstalowaną przeglądarką Chrome w różnej skali. Chrome Enterprise sprawdzi się zatem między innymi w firmach, gdzie pracownicy korzystają ze wspólnych urządzeń i pracują mobilnie, np. w sektorze opieki medycznej czy w handlu. Rozwiązanie to znacząco przyczynia się do wyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności pracy w chmurze i wyraźnie przy okazji pokazuje o jakim docelowym użytkowniku myślał Acer, projektując tego chromebooka.

Spin 713 będzie dostępny w Polsce na przełomie września i października w cenie 3 399 zł.

Foto: Acer.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy Note 20 – w Rosji wyciekły rendery. Nowy smartfon będzie śliczny.
Czytaj więcej: Wkrótce będzie więcej szybszych i niedrogich smartwatchy. Qualcomm ma do nich dwa nowe procesory.

Podziel się artykułem