Samsung Galaxy Note 20 – w Rosji wyciekły rendery. Nowy smartfon będzie śliczny

galaxy note 20

Samsung Galaxy Note 20 oficjalnie zostanie zaprezentowany gdzieś zaraz po wakacjach. Ale chyba już wiemy, jak będzie wygląda. Grafiki  wysokiej jakości wyciekły z rosyjskiego serwisu Samsunga.

Rendery pokazujące z tyłu nowy smartfon znalazły się na podstronie właśnie jemu poświęconej. Kiedy została odkryta, Samsung zablokował do niej dostęp, ale nie stało się to bardzo szybko. Dzięki temu wiemy, jak może wyglądać Galaxy Note 20 w kolorze Mystic Bronze.

I jest to smartfon, bez dwóch zdań, już na pierwszy rzut oka bardzo efektowny. Od razu widać, że mamy do czynienia z produktem luksusowym i dotyczy to samej komórki, jak i dołączonego do niej rysika S Pen. Spasowanie wszystkich elementów, ich rozmieszczenie i wykończenie jest typowe dla sprzętu z najwyższej półki.

W środku też możemy liczyć na wiele. Spekuluje się, że Galaxy Note 20 będzie dostępny w dwóch wersjach. W mniejszej znajdzie się ekran AMOLED o przekątnej 6,42 cala, a w większej – która być może trafi na rynek z dopiskiem Ultra – 6,87 cala. Wyświetlacze będą pracowały z odświeżaniem 120 Hz – tak jak w serii Galaxy S20.

W Galaxy Note 20 główny obiektyw ma korzystać z matrycy 12 MPix, teleobiektyw z 64 MPix a ultraszerokie szkło z 12 MPix. W wersji Ultra te matryce będą inne – prawdopodobnie 108, 13 i 12 Mpix.

Telefon będzie napędzał procesor Snapdragon 865 Plus lub Exynos 992 z 8 lub 12 GB RAM. Do tego między innymi 256 GB lub 512 GB pamięci na dane i modem 5G.

Kiedy premiera? Najprawdopodobniej we wrześniu – online.

Podziel się artykułem