Elektryczny pick-up Rivian R1T w ekstremalnym teście pustynnym. Film robi wrażenie

rivian r1t

Czy elektryczne samochody sprawdzą się w trudnym terenie? Bez problemu. Pokazuje to film z pustynnych testów dużego pick-upa Rivian R1T, którego producent wrzucił właśnie do sieci.

Rivian to amerykańska spółka, która chce zostać drugą Teslą. To już nie jest garażowy start-up. Zatrudnia ponad 2 tys. osób, prowadzi działalność w kilku miejscach, w tym w fabryce, którą kupił w Stanach od Mitsubishi i ma imponujące zamówienie na 100 tys. elektrycznych dostawczaków od Amazonu.

Intensywnie przygotowuje się do ich produkcji – pierwsze mają zacząć rozwozić paczki w przyszłym roku, a w 2022 Amazon chce ich już mieć 10 tys.

Pandemia koronawirusa utrudniła prace związane z rozpoczęciem masowej produkcji samochodów elektrycznych, w tym przesunęła na przyszłym rok rozpoczęcie produkcji modelów R1T i R1S – elektrycznego pick-upa i SUV-a. Dla Riviana priorytetem jest teraz jak najszybsze rozpoczęcie dostaw VAN-ów dla Amazonu.

Niemniej firma nie zapomniała o swoich bardziej atrakcyjnych samochodach i właśnie pochwaliła się filmikiem z testów R1T przeprowadzonych na pustyni w Arizonie. 

Materiał wideo robi wrażenie, chociaż – uczciwie mówiąc – więcej w nim efektownych rajdów po w miarę płaskich powierzchniach niż mozolnego pokonywania kamienistych zboczy.

Ale kilka ujęć pokazujących samochód walczący z naprawdę trudnym terenem jednak w nim umieszczono i to dowód na to, że pick-up z elektrycznym napędem może mieć sens.

Film potwierdza, że R1T – przynajmniej w wersji z filmu – nie będzie narzekał na brak mocy. Prawdopodobnie napędzają go cztery silniki elektryczne o łącznej mocy od ponad 400 KM do niemal 770 KM. 

Samochód będzie sprzedawany z jedną z trzech baterii – 105 kWh, 135 kWh, and 180 kWh. To pozwoli mu na jednym naładowaniu pokonać od około 370 do ponad 640 km.

Cena? Ponoć od 69 tys. dol. Drogo. Ceny konkurencyjnego Cybertrucka Tesli zaczynają od niecałych 40 tys. dol. 

Foto: Rivian.

Czytaj więcej: Tesla Model Y będzie też w wersji 7-osobowej. Fotele w trzecim rzędzie mogą być odwrócone.
Czytaj więcej: Chińczycy opublikowali zdjęcia ID.4 X i ID.4 Crozz – dwóch nowych elektrycznych SUV-ów Volkswagena.

Podziel się artykułem