Tesla Model Y będzie też w wersji 7-osobowej. Fotele w trzecim rzędzie mogą być odwrócone

tesla s fotele do tyłu

W niedzielę na Twitterze Elon Musk napisał, że prawdopodobnie w czwartym kwartale w ofercie firmy pojawi się Model Y w 7-osobowej wersji.

Odpowiedź Muska na pytanie zadane mu na Twitterze była zaskakująca – niewiele osób myślałało, że elektryczny SUV zbudowany na bazie Model3 będzie również w wersji 7-osobowej. Ten samochód wydawał się na to za mały.

Skoro jednak Musk potwierdził, że będzie model dla siedmiu osób, to warto spytać, jak będzie wyglądało dodatkowe miejsce dla pasażerów i tu pojawia się zaskakujący pomysł.

Niektórzy sugerują, że w modelu Y dwa siedzenia w trzecim rzędzie będą odwrócone do tyłu. Brzmi dziwnie, ale Tesla już ten patent testowała. Trzeci rząd z odwróconymi fotelami dla dzieci były opcją przez kilka lat w Modelu S. Do tego w bardzo pomysłowy sposób chowały się one do podłogi – patrz filmik poniżej.

Potem firma się wycofała się z tego rozwiązania, ale ponoć ma ta opcja wrócić w tym roku w ramach nadchodzącego faceliftingu Modelu S. Zwłaszcza, że są użytkownicy Tesli S, której ten pomysł z odwróconymi fotelami bardzo się podobał.

Tak więc dwa fotele odwrócone do tyłu w nowym SUV-ie wcale nie muszą być plotką wyssaną z palca. Jak będzie naprawdę wkrótce się przekonany. Do początku czwartego kwartału nie jest daleko.

Foto: Tesla.

Czytaj więcej: Chińczycy opublikowali zdjęcia ID.4 X i ID.4 Crozz – dwóch nowych elektrycznych SUV-ów Volkswagena.
Czytaj więcej: Kia e-Soul Cargo, czyli Koreańczycy zrobili dla Holendrów klasyczny samochód z kratką.

Podziel się artykułem