Składane smarftony będą bardziej odporne. Samsung rozpoczyna współpracę z producentem Gorilla Glass

gorilla glass 6

Największą wadą przełomowych zaginanych ekranów jest ich wyraźnie mniejsza trwałość i odporność na zarysowania od tradycyjnych wyświetlaczy. To się może zaraz zmienić.

Samsung ponoć nawiązał współpracę z  amerykańską spółką Corning, producentem bardzo twardego szkła Gorilla Glass, które dzisiaj przykrywa wyświetlacze w niemal każdej komórce z wyższej lub średniej półki.

Mają razem – jak twierdzi koreański serwis DDaily – stworzyć nowe ultracienkie i zaginane szkło (UTG) do kolejnych smartfonów Samsunga ze składanymi ekranami.

Po szkło UTG Samsung sięgnął niedawno po raz pierwszy w Galaxy Z Flip. Było to rozwiązanie niemieckiej spółki Schott. Teraz chce stworzyć jeszcze bardziej wytrzymałe UTG i pomóc w tym ma właśnie Corning. 

Prace nad nowym szkłem zajmie trochę czasu – wg DDaily pojawi się ono dopiero w smartfonach Samsunga planowanych na przyszły rok. Wcześniej zobaczymy kolejne rozwiązanie UTG oparte na niemieckiej technologii Schotta w Samsungu Fold 2 – przypomnijmy, że pierwszy Fold nie korzystał z tej technologii i przez to jest dość delikatnym urządzeniem.

Wejście do gry tutaj Amerykanów z Corninga może wiele zmienić. Tak jak lata temu ta firma zabezpieczyła swoim pancernym szkłem pierwsze iPhone’y, a potem miliony innych telefonów na świecie, tak wkrótce może stworzyć powłokę, która uczyni składane telefony komfortowym i odpornym narzędziem do codziennej pracy.

Foto: Corning.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy Fold 2 wchodzi do masowej produkcji. Ma być dużo lepszy i ciut tańszy od poprzednika.
Czytaj więcej: Telewizor idealny do smartfonu. Obracany Samsung Sero TV wyjeżdża z Korei.

Podziel się artykułem