TP-Link CPE710 – kierunkowa antena Wi-FI. Dobre rozwiązanie na wakacje lub pod miasto

TP-Link CPE710

TP-Link wprowadza do oferty antenę kierunkową o wysokim uzysku 23 dBi. W praktyce pozwala to podłączyć się do sieci Wi-Fi oddalonych nawet o kilka kilometrów

TP-Link CPE710, wyposażony w moduł radiowy pracujący w paśmie 5 GHz oraz antenę o wysokim zysku, pozwala zestawiać połączenia WiFi punkt-punkt oraz punkt-wielopunkt na duże odległości. Antena pracuje w standardzie 802.11ac (WiFi 5) i zapewnia prędkości transmisji bezprzewodowej dochodzące do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz.

W praktyce oznacza to, że dysponując jedną lub dwoma takimi antenami, jesteśmy w stanie łączyć się z siecią Wi-Fi oddaloną od nas o ładnych kilkadziesiąt czy nawet ponad sto metrów – np. na kempingu – lub też budować sieci Wi-Fi, w których jeden z punktów jest oddalony od pozostałego nawet o parę kilometrów. Przy zestawianiu tak dalekich połączeń, trzeba tyko pamiętać o tym, że komunikujące się ze sobą anteny powinny się „widzieć”. Pomiędzy nimi nie powinno być dużych budynków, wzgórz, drzew lub innych przeszkód.

Oprócz funkcji punktu dostępowego CPE710 może również pracować w trybie klient/router AP (klient WISP), router AP oraz klient AP.

By zapobiec kolizjom pomiędzy punktami CPE, urządzenie korzysta z technologii TP-Link MAXtream TDMA. Technologia 2×2 MIMO zwiększa wydajność sieci bezprzewodowej. 

TP-Link CPE710 – nieskomplikowany montaż i rozbudowa sieci

Antenę łatwo jest złożyć – konstrukcję oparto na plastykowych zatrzaskach i jest ona bardzo stabilna. Urządzenie posiada certyfikat IP65, dzięki czemu wdobrze znosi deszcz, śnieg oraz niskie lub wysokie temperatury (-40°C~70°C). 

CPE710 wyposażono ponadto w systemy ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi (do 15kV) oraz wyładowaniami atmosferycznymi (6kV), które zapobiegają przepięciom wywołanym przez burze. 

A konfigurację sieci Wi-Fi budowanej z wykorzystaniem anteny ułatwia rozbudowane oprogramowanie Pharos Control – pozwala np. wykrywać urządzenia oraz monitorować ich pracę. Interfejs systemu PharOS jest intuicyjny i nie sprawi problemów nawet mniej zaawansowanym użytkownikom – twierdzi TP-Link.

Antena CPE710 kosztuje około 370 zł i jest objęta 36-miesięczną gwarancją producenta, co w wypadku urządzenia przeznaczonego do pracy na zewnątrz budynku ma istotne znaczenie.

Foto: TP-Link.

Czytaj więcej: [TEST] Jaki router do Neostrady? Archer VR400 zmienił wszystko.
Czytaj więcej: Nowy rekord. Chcesz dysk SSD 8 TB do laptopa? Zaraz będziesz mógł taki kupić.

Podziel się artykułem