Realme Watch – jest pierwszy smartwatch chińskiej firmy. Sporo może, a jest tani

realme watch

Realme nie jest już tylko producentem komórek. Firma rozpoczęła sprzedaż swojego pierwszego smartwatcha. Realme Watch na razie dostępny jest tylko w Indiach i kosztuje około 50 dolarów.

To, że Realme zaczęło sprzedaż swojego pierwszego smartwatcha właśnie w Indiach nie dziwi. Po pierwsze, to rynek na którym chiński producent czuje się już pewnie, po drugie Hindusi bardzo chętnie zaczęli kupować smartwatche. Indie stały się jednym z najszybciej rosnących i do tego dużych rynków dla tego rodzaju sprzętu. 

Realme Watch ma kwadratowy ekran LCD o przekątnej 1,4 cala i rozdzielczości 320×320 punktów. Obudowa zegarka jest wodoodporna (norma IP68) i wygląda na starannie wykonaną. Zegarek można na razie kupić z jedną z czterech plastykowych opasek – czarną, czerwoną, niebieską i zieloną.

Producent tego nie podaje, ale wydaje się, że smartwatch działa na bazie odpowiednie przetworzonego Androida. I oferuje sporo aplikacji. Pokazuje między innymi tętno, poziom saturacji krwi i monitoruje 14 aktywności fizycznych – w tym np. – UWAGA!!! – grę w krykieta… To wyraźny ukłon w kierunku indyjskiego odbiorcy.

Realme Watch – część większego systemu

Zegarek komunikuje się dobrze ze smartfonem (w domyśle najlepiej żeby to też było Realme) – odbiera powiadomienie o rozmowach, sms-ach i z mediów społecznościowych.

Z Realme Watch może też sterować niektórymi aplikacjami w komórce – np. odtwarzaczem wideo oraz aparatem.

Ciekawostką jest również możliwość sterowanie ze smartwatcha telewizorem, inteligentną lampą lub smart głośnikiem – nie do końca jest jasne za pośrednictwem jakiej aplikacji i jakich marek to dotyczy.

Zegarek na jednym naładowaniu ma podziałać przeciętnie 7 do 9 dni. Nieźle.

I to wszystko jest już w Indiach za równowartość około 50 dolarów. Bardzo dobra cena. Czekamy na debiut w Polsce.

Foto: Realme.

Czytaj więcej: Huawei obniża cenę opaski Band 4 i dodaje do niej przydatną funkcję – pomiar saturacji krwi.
Czytaj więcej: Samsung Galaxy Watch Active 2 wkrótce zmierzy Ci ciśnienie krwi. Ale najpierw musi się na to zgodzić Minister Zdrowia.

Podziel się artykułem