Nowy Samsung Galaxy S20 Tactical Edition. Nie kupisz go w normalnym sklepie ani na Allegro

samsung galaxy s20 tactical edition

Jest nowy model we flagowej rodzinie Galaxy S20. Niestety kupić go można tylko w ramach rządowych zamówień. Stworzono go specjalnie dla dla amerykańskiej armii.

Pentagon już od pewnego czasu współpracuje z Samsungiem. Koreańczycy we współpracy z amerykańskim departamentem obrony stworzyli dla wojskowych ze Stanów między innymi smartfona Galaxy S9 Tactical Edition. Teraz na bazie tego modelu i nowej linii S20 powstał Samsung Galaxy S20 Tactical Edition.

Telefon ma większość rozwiązań znanych nam dobrze ze zwykłego cywilnego Galaxy S20, między innymi świetny wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala z odświeżaniem 120 Hz, procesor Snapdragon 865, 12 GB RAM i zestaw aparatów z trzykrotnym zoomem optycznym i matrycą 64 Mpix.

Ale do tego dodano mnóstwo nowych funkcji. Galaxy S20 Tactical Edition jest sprzedawany w bardzo odpornym sztywnym etui, które może być za pomocą specjalnych zaczepów montowane na piersi odpowiednio wyposażonego żołnierza. Dotykowy ekran reaguje na dotyk rękawic używanych przez żołnierzy i przechodzi w nietypowy tryb wyświetlania, kiedy użytkownik korzysta z gogli do prowadzenia obserwacji w ciemności.

Smartfon wspiera wiele standardów komunikacji – może łączyć się nie tylko z sieciami 4G i 5G, ale również zamkniętymi Private SIM 5G oraz może też komunikować się z wykorzystaniem częstotliwości CBRS.

Dane przesyłane, odbierany i przechowywane przez Galaxy S20 Tactical Edition są odpowiednio mocno szyfrowane zgodnie ze standardami amerykańskiej armii. 

Telefon oferowany jest ponadtp z zestawem aplikacji, które ułatwiają przeprowadzanie wojskowych operacji (misji) oraz pozwalają komunikować się z dodatkowym sprzętem militarnym w rodzaju np. dronów, zewnętrznych lokalizatorów satelitarnych, radiostacji i laserowych dalmierzy.

W sumie sprzęt-marzenie dla amerykańskiego komandosa. Nie wiemy, ile ten cud kosztuje i niestety są nikłe szanse, że go kiedykolwiek kupimy – sprzedawany jest przez specjalny dział Samsunga zajmujący się realizacją rządowych zamówień.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: W Samsungu Galaxy S30 będzie mniej megapikseli niż w S20 Ultra. Koreańczycy prezentują nową matrycę.
Czytaj więcej: Samsung Galaxy Watch Active 2 wkrótce zmierzy Ci ciśnienie krwi. Ale najpierw musi się na to zgodzić Minister Zdrowia.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *