Nowy Samsung Galaxy S20 Tactical Edition. Nie kupisz go w normalnym sklepie ani na Allegro

samsung galaxy s20 tactical edition

Jest nowy model we flagowej rodzinie Galaxy S20. Niestety kupić go można tylko w ramach rządowych zamówień. Stworzono go specjalnie dla dla amerykańskiej armii.

Pentagon już od pewnego czasu współpracuje z Samsungiem. Koreańczycy we współpracy z amerykańskim departamentem obrony stworzyli dla wojskowych ze Stanów między innymi smartfona Galaxy S9 Tactical Edition. Teraz na bazie tego modelu i nowej linii S20 powstał Samsung Galaxy S20 Tactical Edition.

Telefon ma większość rozwiązań znanych nam dobrze ze zwykłego cywilnego Galaxy S20, między innymi świetny wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala z odświeżaniem 120 Hz, procesor Snapdragon 865, 12 GB RAM i zestaw aparatów z trzykrotnym zoomem optycznym i matrycą 64 Mpix.

Ale do tego dodano mnóstwo nowych funkcji. Galaxy S20 Tactical Edition jest sprzedawany w bardzo odpornym sztywnym etui, które może być za pomocą specjalnych zaczepów montowane na piersi odpowiednio wyposażonego żołnierza. Dotykowy ekran reaguje na dotyk rękawic używanych przez żołnierzy i przechodzi w nietypowy tryb wyświetlania, kiedy użytkownik korzysta z gogli do prowadzenia obserwacji w ciemności.

Smartfon wspiera wiele standardów komunikacji – może łączyć się nie tylko z sieciami 4G i 5G, ale również zamkniętymi Private SIM 5G oraz może też komunikować się z wykorzystaniem częstotliwości CBRS.

Dane przesyłane, odbierany i przechowywane przez Galaxy S20 Tactical Edition są odpowiednio mocno szyfrowane zgodnie ze standardami amerykańskiej armii. 

Telefon oferowany jest ponadtp z zestawem aplikacji, które ułatwiają przeprowadzanie wojskowych operacji (misji) oraz pozwalają komunikować się z dodatkowym sprzętem militarnym w rodzaju np. dronów, zewnętrznych lokalizatorów satelitarnych, radiostacji i laserowych dalmierzy.

W sumie sprzęt-marzenie dla amerykańskiego komandosa. Nie wiemy, ile ten cud kosztuje i niestety są nikłe szanse, że go kiedykolwiek kupimy – sprzedawany jest przez specjalny dział Samsunga zajmujący się realizacją rządowych zamówień.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: W Samsungu Galaxy S30 będzie mniej megapikseli niż w S20 Ultra. Koreańczycy prezentują nową matrycę.
Czytaj więcej: Samsung Galaxy Watch Active 2 wkrótce zmierzy Ci ciśnienie krwi. Ale najpierw musi się na to zgodzić Minister Zdrowia.

Podziel się artykułem