Microsoft Surface Book 3 – superlaptop dla profesjonalistów już jest. Sprawdzi się też… w grach

surface book 3

Nowy Microsoft Surface Book jest najpotężniejszym laptopem w historii jego producenta. Do tego bardzo stylowym i z usuniętymi niedoskonałościami poprzedniego modelu.

O tym, że nadciąga Microsoft Surface Book 3, czyli potężny superlaptop z odłączaną klawiaturą i dotykowym ekranem, pisaliśmy już pod koniec kwietnia. Twórcy Windows pochwalili się nim dzisiaj i nowy komputer naprawdę robi wrażenie.

Stylistycznie to aluminiowa  perfekcja z wysokiej jakości dotykowym ekranem PixelSense, o przekątnej 13,5 lub 15 cali, połączonym wyrafinowym technicznie zawiasem z klawiaturą.

W środku czterordzeniowy Intel Core i5 lub i7 10. generacji, do 32 GB RAM i najszybszy w historii Surface’ów dysk SSD o pojemności 1 lub 2 TB. 

Zadbano też o kartę graficzną. Tylko w najtańszej wersji proponowany jest układ Intela Iris Plus. Poza tym można wybrać jedną z trzech kart: Nvidia GeForce GTX 1650 Max-Q model, GTX 1660Ti albo Quadro RTX 3000 GPU.

Microsoft Surface Book 3 spełni oczekiwania profesjonalistów i… graczy

W praktyce to wszystko oznacza, że nowy Surface Book 3 może być wydajniejszy o połowę od „dwójki”. Sprawdzi się doskonale w roli wydajnej przenośnej stacji roboczej dla profesjonalistów, jak i nada się do… gier. 

Z kartą GTX 1600Ti powinno dać się zagrać we wszystkie gry z katalogu Xbox Game Pass w rozdzielczości 1080p i 60 kl./s.

I jeszcze jedno – nie grozi nam, że w trakcie intensywnej pracy lub zabawy zabraknie nam… prądu, jak zdarzało się w modelu Surface Book 2. Microsoft zadbał o bardziej wydajne ładowarki w wersjach z szybką kartą graficzną i większym ekranem.

Czy jest coś, co można byłoby tu jeszcze zmienić? Tak. Brakuje portu Thunderbolt 3, którzy cenią niektórzy profesjonaliści – można do niego podpiąć bardzo szybki dysk zewnętrzny lub zewnętrzną kartę graficzną.

Niefajna jest też cena. Najtańszy Surface Book 3 ma kosztować 7999 zł. Dużo.

Foto: Microsoft.

Czytaj więcej: Microsoft Xbox Series X. Znamy pełną specyfikację. To będzie naprawdę potężna maszyna.
Czytaj więcej: Microsoft Surface Neo – tablet z dwoma ekranami składany jak książka.

Podziel się artykułem