Nadciąga Legion. Dokładnie Legion Gaming Phone – smartfon od Lenovo z wyjątkowym aparatem do selfie

legion gaming phone

Chiński koncern od dawna jest właścicielem marki Legion do oznaczania produktów adresowanych do wielbicieli gier wideo. Teraz pod tą marką ma pojawić się pierwszy smartfon – z pomysłowym aparatem do selfie.

Lenovo od pewnego czasu pracuje nad swoim pierwszym smartfonem dla graczy. Wiadomo też, że firma będzie go sprzedawała pod marką Legion. I nawet Chińczycy zaczęli już wrzucać pierwsze wzmianki reklamowe o nowym produkcie do sieci – do chińskiego serwisu społecznościowego Weibo.

Z nich wynika między, że Legion Gaming Phone będzie miał wydajny procesor Snapdragon 865, dwa porty USB-C i wydajny układ chłodzenia. Wszystko to doskonale sprawdzi się w grach – np. dwa porty USB-C po to, by do jednego podłączona była ładowarka, podczas gdy do drugiego wpięty będzie np. niezbędny w niektórych zabawach manipulator (pad).

Do tego Legion Gaming Phone korzystać ma z szybkiej ładowarki o mocy aż 90 W i zainstalowano w nim unikatowy aparat do selfie. Będzie to konstrukcja umieszczona na wysuwanym z obudowy module, przy czym nie znajdzie się w górnej części obudowy, ale centralnie na boku urządzenia.

Pomysł oryginalny i dla graczy przydatny – może np. przydać się do utrzymywania połączenia wideo w trakcie sieciowych rozrywek.

Serwis XDA Developers dotarł do nowych, nieopublikowanych jeszcze, renderów nowego smartfonu. Twierdzi też, że Legion Gaming Phone będzie miał unikatowy ekran – jego częstotliwość odświeżania sięgnie 144 Hz, ale to jeszcze nie wszystko. Równocześnie z częstotliwością 270 Hz będzie sprawdzane, gdzie właśnie gracz go dotyka.

Jednym słowem zapowiada się bardzo oryginalna konstrukcja dla specyficznego odbiorcy.

Foto: XDA Developers.

Czytaj więcej: Motorola Moto G8 Power Lite – smartfon za kilkaset złotych, który na jednym ładowaniu podziała 3 dni.
Czytaj więcej: Huawei obniża cenę opaski Band 4 i dodaje do niej przydatną funkcję – pomiar saturacji krwi.

Podziel się artykułem