Huawei obniża cenę opaski Band 4 i dodaje do niej przydatną funkcję – pomiar saturacji krwi

huawei band 4

Jesienią, kiedy Huawei Band 4 pojawił się w sklepach, trzeba było za niego zapłacić niecałe 200 zł. Teraz 70 zł mniej. Do tego dodano funkcję pulsoksymetru – przyda się nie tylko do oceny zmęczenia.

Pulsoksymetry stają się ostatnio popularne. Zwykle były to niewielkie urządzenia do pomiaru natlenienia krwi tlenem i w wypadku osoby zdrowej przydać się mogły przy mocno forsownych treningach lub we wspinaczce wysokogórskiej. Sygnalizowały moment, kiedy saturacja krwi spadała do groźnego już  poziomu, co oznaczało w praktyce np. konieczność przerwania treningu.

Dodajmy, że wartość prawidłowa saturacji krwi mieści się pomiędzy 95-98 proc. A u osób po 70. roku życia za normę uznaje się wynik pomiędzy 94 a 98 proc.

Teraz pojawiło się dodatkowe zastosowania dla pulsoksymetru. Amerykański lekarz Richard Levitan, specjalista chorób układu oddechowego, twierdzi że pulsoksymetr (w połączeniu z termometrem) może pomóc pacjentom zakażonym Covid-19 – wskaże moment, w którym powinni wezwać pomoc i udać się do szpitala. 

Huawei wpadł więc na pomysł, żeby do swojej w miarę nowej opaski Band 4 wprowadzić funkcję pomiaru saturacji krwi. Będzie dostępna w tych opaskach od 7 maja.

A już teraz wprowadzono promocję na ten sprzęt. Do 24 maja lub do wyczerpania zapasów kosztuje 129 zł. 

W tej cenie otrzymujemy opaskę z prostokątnym wyświetlaczem o przekątnej 0,96 cala o oryginalnej konstrukcji – w pasek wbudowano port USB, przez co opaskę bardzo łatwo można podłączyć do laptopa lub ładowarki. 

Opaska Huawei Band 4 monitoruje tętno, umożliwia również analizę jakości snu z rozbiciem na cztery fazy. Może przy tym monitorować kilkanaście aktywności sportowych, między innymi jogging, spacery, pływanie, zajęcia na siłowni czy wycieczki górskie. Podczas nich może rejestrować np. tętno, pokonany dystans, spalone kalorie, tempo oraz liczbę kroków.

Na jednym naładowaniu Huawei Band 4 pracuje do dwóch tygodni. Można ją też połączyć ze smartfonem i wtedy powiadamia o połączeniach czy wiadomościach SMS oraz umożliwia znalezienie telefonu przy użyciu funkcji „Znajdź telefon”. 

Foto: Huawei.

Czytaj więcej: Dlaczego Huawei P40 Pro i P40 Pro Plus nie mają ekranów 120 Hz a Samsung takie ma?
Czytaj więcej: Huawei P30 lite w nowej edycji z większą pamięcią i usługami Google.

Podziel się artykułem