Google Meet za darmo. Popularna aplikacja do wideokonferencji za chwilę będzie dostępna dla wszystkich

google meet

Google Meet to druga teraz po Zoomie aplikacja do wideokonferencji pod względem popularności. Google chce, by to narzędzie było jeszcze bardziej popularne i od przyszłego tygodnia zacznie je udostępniać za darmo.

Z trzech największych rozbudowanych aplikacji do wideokonferencji najbardziej popularny jest Zoom – korzysta z niego około 300 mln użytkowników dziennie. Potem Google Meet ze 100 mln użytkowników dziennie i Microsoft Teams z około 44 mln użytkowników dziennie.

Zoom i Microsoft Teams w czasach pandemii doczekały się wersji bezpłatnych – mają nieco mniej funkcji od wersji płatnych, ale nie utrudnia to znacząco przeprowadzenia znakomitej większości wideokonferencji. Google Meet był wyjątkiem. Trzeba było za niego zapłacić w ramach jednego z planów G Suite (pakietu do pracy grupowej) – w Polsce od 4,68 euro miesięcznie za jednego użytkownika.

Ale to się zaraz zmieni. Od 4 maja Google zacznie udostępniać stopniowo Google Meet wszystkim zainteresowanym.

Z narzędzia będzie można korzystać albo w oknie przeglądarki na komputerze lub w aplikacji Google Meet na smartfony i tablety do pobrania ze sklepów  App Store lub Play. 

By to zrobić, trzeba mieć założone konto pocztowe w Google. Ponadto w wideokonferencji prowadzonej w bezpłatnej wersji Google Meet nie może uczestniczyć więcej niż 100 osób.

Za to będzie można w trakcie jej również przesyłać innym obraz naszego pulpitu oraz rozmawiać ile chcemy do 30 września. Po tej dacie Google Meet w bezpłatnej wersji pozwoli tylko na wideorozmowy nie dłuższe niż trwające przez godzinę.

Foto: Google.

Czytaj więcej: Google za chwilę pokaże kolejny telefon ze średniej półki – Pixel 4a. Kluczem do sukcesu będzie jego cena.
Czytaj więcej: Huawei P30 lite w nowej edycji z większą pamięcią i usługami Google.

Podziel się artykułem