Jest pierwszy „domowy” test na koronawirusa. Wynik po 2-3 dniach

LabCorp, gigant na rynku diagnostyki laboratoryjnej w USA, otrzymał zgodę amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) na sprzedaż testów na koronawirusa, w którym pacjenci samodzielnie przygotowują w domu próbkę do badania.

Wiele firm na świecie pracuje nad stworzeniem szybkich, skutecznych i bezpiecznych – zarówno dla pacjenta jak i personelu medycznego – testów na koronawirusa. I właśnie LabCorp ma zgodę amerykańskiego urzędu na pierwszy test na Covid-19 w Stanach i w ogóle na świecie, który choć w części możemy samodzielnie przeprowadzić w domu.

Nie jest on jeszcze tak kompleksowy, jak np. test ciążowy, w którym wynik otrzymać można po kilku chwilach w domu, ale i tak stanowi ważny przełom.

LabCorp najpierw za pośrednictwem firmy kurierskiej dostarcza paczkę z testem na Covid-19 do domu osoby, która chce go przeprowadzić. Następnie ona sama, w oparciu o załączoną instrukcję, pobiera sobie wymaz z nosa i odpowiednio pakuje przesyłkę dla kuriera. Ten wiezie ją do laboratorium i najpóźniej kilkadziesiąt godzin od czasu pobrania próbki personel LabCorp wysyła drogą elektroniczną wynik badania do pacjenta.

Samą procedurę pobierania i wysyłania próbki LabCorp ma już dobrze przetestowane w wielu innych testach oferowanych w ramach tzw. platformy Pixel.

Nowy test kosztuje 119 dol. W pierwszym kroku LabCorp udostępnia go pracownikom medycznym i inny osobom szczególnie narażonym na zarażenie koronawirusem.

Firma twierdzi poza tym, że jej nowy test nie tylko odciąża personel medyczny ale również podnosi jego bezpieczeństwo – nie ma ryzyka jego zarażania w trakcie pobierania próbki i pierwszego kontaktu z pacjentem.

Foto: LabCorp.

Czytaj więcej: Uber Direct i Uber Connect – dwie nowe usługi w czasach koronawirusa.
Czytaj więcej: Hand Wash – Samsung ma aplikację na smartwatcha, która pomaga dbać o higienę w czasach koronawirusa.

Podziel się artykułem