Jak otworzyć konto w banku bez wychodzenia z domu? W BNP Paribas zrobisz to za pomocą smartfonu i aplikacji GOmobile

BNP Paribas

Koronawirus szybko i brutalnie zmienia naszą gospodarką. Zmienia też banki – by zarabiać, sięgają coraz odważniej po rozwiązania znane dotąd niemal wyłącznie w świecie fintechów.

Bank BNP Paribas zaufał właśnie wideoweryfikacji. Dzięki temu, korzystając z jego aplikacji GOmobile i własnego smartfonu, możemy otworzyć rachunek bankowy z kartą płatniczą w pełni zdalnie, nie wychodząc z domu.

Pierwszym krokiem jest zainstalowanie aplikacji GOmobile na telefonie. Znajdziemy ją w sklepie Play dla telefonów z Androidem lub w sklepie Apple’a w wersji na iPhony

Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać przycisk „Otwórz nowe konto” i postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

Podajemy więc niezbędne dane, udzielamy zgody i wybieramy rodzaj karty powiązanej z kontem. 

Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez zrobienie zdjęcia obu stron dowodu osobistego oraz filmików przedstawiających ujęcie twarzy podczas wykonywania trzech określonych ruchów głowy. Algorytmy sztucznej inteligencji w aplikacji porównują nasze rysy twarzy z dowodu osobistego z tymi pochodzącymi z wykonanych przez nas zdjęć.

Jeśli wszystko się zgadza, możliwe jest przejście do kolejnych kroków. System prosi o uzupełnienie dodatkowych danych i wniosek kierowany jest do weryfikacji biznesowej. Później następuje przekierowanie do serwisu Autenti, partnera banku, który zapewnia bezpieczeństwo zawierania umów przez internet. Po zapoznaniu się z treścią umowy, podpisujemy ją za pomocą kodu przesłanego przez SMS. Po potwierdzeniu przez bank, można korzystać z nowego konta.

Rachunek staje się wtedy w pełni aktywny, dostępny zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w systemie bankowości internetowej – GOonline. Mając go, możemy wnioskować już o kolejne produkty banku. 

Na samą kartę płatniczą dołączoną do rachunku musimy chwilę poczekać – bank nam ją przyśle.

Foto: BNP Paribas.

Czytaj więcej: Dron zwiadowczy wystrzeliwany z granatnika. Amerykańska armia pracuje nad nowym zwiadowcą.
Czytaj więcej: Red Magic 5G – demon wydajności. Ma pierwszy na świecie ekran 144 Hz, nawet 16 GB RAM i wiatraczek.

Podziel się artykułem