W Windows 10 może pojawić się nowe menu Start. Wszystko OK i tylko jeden poważniejszy problem

menu start

Na koncie twitterowym Microsoft Design pokazano, jak może wkrótce wyglądać menu Start w Windows. Większości komentujących nowe zmiany się spodobały.

Konto Microsoft Design należy do Microsoftu i tam firma wymienia się uwagami z użytkownikami swoich programów – pokazuje im nowe pomysły, pyta czy to co wymyśliła, wydaje im się interesujące itp. No i kilka dni temu pojawiła się tam krótka animacja pokazująca, jak zmieniało się menu Start w Windows – poczynając od wersji 95.

Filmik kończy się prezentacją nowego menu Start – prawdopodobnie takiego, którego Microsoft będzie chciał umieścić w uaktualnieniu systemu pod koniec roku.

Szanse na to bowiem, by nowe menu pojawiło się już w dużej majowej aktualizacji wydają się niewielkie – w końcu dopiero teraz gigant pyta swych fanów, czy jego pomysł jest OK.

Nowe menu na pierwszy rzut wydaje się bardziej przejrzyste, więcej w nim miejsca, ikony programów są bardziej dopracowane. Zachowane zostały też duże kafle ze zmieniającą się zawartością prowadzące do konkretnych aplikacji (np. do aplikacji Zdjęcia lub do Microsoft News) – i jest to pewne zaskoczenie, bo były plotki, że z tego wynalazku twórcy Windows będą chcieli się wycofać.

W menu zniknęły nazwy aplikacji umieszczane wcześniej pod ikonami. Zostały tylko, gdy znajdują się na dynamicznych kaflach i w zasadzie to jest ta nowość, którą najbardziej krytykowali obserwatorzy konta Microsoft Design. Twierdzą, że to utrudni tłumaczenie początkującymi użytkownikom systemu (np. starszym osobom), jak coś zrobić na komputerze. Poza tym, większości nowy projekt menu Start się spodobał.

Ponadto komentujący nowe menu zgłosili kilka innych pomysłów wybiegających poza zaprezentowany im materiał. I tak np. zasugerowali, by Microsoft zmienił podstawowy kursor myszki w Windows, bo jest już bardzo archaiczny, albo by opracował nową wersję narzędzia do przeglądania plików.

Foto: Microsoft.

Czytaj więcej: Microsoft Xbox Series X. Znamy pełną specyfikację. To będzie naprawdę potężna maszyna.
Czytaj więcej: Microsoft Surface Neo – tablet z dwoma ekranami składany jak książka.

Podziel się artykułem

2 thoughts on “W Windows 10 może pojawić się nowe menu Start. Wszystko OK i tylko jeden poważniejszy problem

    1. Tak. Ale to za mało dla komentujących 🙂 Co najmniej kilku domagało się bardziej radykalnych zmian. I w sumie coś w tym jest…

Comments are closed.