Huawei P30 lite w nowej edycji z większą pamięcią i usługami Google

huawei p30 lite new edition

Ubiegłoroczny P30 lite był, podobnie jak jeszcze wcześniejszy P20 lite, jednym z najchętniej kupowanych smartfonów Huawei w Polsce. Teraz doczekaliśmy się jego odświeżonej wersji.

Huawei wprowadza na polski rynek komórkę, o której świat usłyszał z początkiem roku i chwilę później można ją było kupić między innymi na niektórych europejskich rynkach. Z kilku powodów to atrakcyjna propozycja.

Po pierwsze, P30 lite w nowej edycji to bardzo dobry sprzęt fotograficzny na swojej półce cenowej – solidnego średniaka. 

Główny aparat P30 lite ma trzy obiektywy: obiektyw 48 MPix oraz szerokokątny z matrycą 8 MP i z przesłoną f/1.8, który pozwala na fotografowanie rozległego krajobrazu i uchwycenie w kadrze wielu fragmentów bez potrzeby oddalania się od obiektu. Trzeci obiektyw z matrycą 2 MPix służy do analizy głębi obrazu.

W nowej edycji P30 lite poprawiono przedni aparat – ma teraz 32 MP, a nie 24 Mpix. Huawei twierdzi, że teraz, w połączeniu z funkcją Night Mode, telefon pozwala wykonać zdjęcie typu selfie o bogatej kolorystyce i wysokiej wyrazistości nawet w nocy.

Ekran pozostał ten sam – to przyzwoity Full HD+ (2312 x 1080 pikselix) o rozmiarze 6,15 cala i formacie 19:19. Ekran ma delikatne wycięcie w kształcie kropli – DewDrop

Po drugie, P30 lite w nowej edycji spokojnie poradzi sobie ze znakomitą większością gier i programów. Między innymi dzięki temu, że ośmiordzeniowy procesor Kirin 710 z układem graficznym ARM Mali-G51 MP4 wspierany jest teraz przez 6, a nie 4 GB, pamięci RAM.

Powiększono też pamięć na dane – do 256 GB ze 128 GB. Gdyby komuś to było mało, to może rozszerzyć pamięć do 512 GB poprzez dodanie karty microSD.

Po trzecie, Huawei P30 lite w nowej edycji – inaczej niż tegoroczny P40 lite – oferowany jest z Google Mobile Services. A to oznacza, że działają na nim wszystkie aplikacje i usługi Google. Ma to wielkie znaczenie dla wielu użytkowników – choćby tych, którzy chcą korzystać z płatności mobilnych z technologią NFC.

No i po czwarte, Huawei P30 lite w nowej edycji, jest sprzedawany w atrakcyjnej promocji. Od 6 kwietnia do 16 kwietnia trwa przedsprzedaż telefonu w cenie 1399 złotych, a kupujące go osoby mogą dobrać bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 3 za 300 zł (rekomendowana cena słuchawek poza promocją wynosi 699 zł).

Oferta z promocją dostępna jest w sklepie internetowym Huawei. Po zakończeniu przedsprzedaży smartfon będzie można kupić również w sieci Plus.

Foto: Huawei.

Czytaj więcej: Huawei przełamuje kolejne bariery – P40 Pro+ z dwoma teleobiektywami. Ale z jednym problemem.
Czytaj więcej: Huawei MatePad Pro – supertablet bez Google, który ma podbić świat.

Podziel się artykułem