IKEA wkrótce nas zaskoczy. Zaplanujesz szybko swój pokój marzeń z pomocą aparatu w komórce

IKEA

IKEA kupiła właśnie kalifornijski start-up Geomagical Labs. Jest szansa, że bardzo szybko zobaczymy efekt tej transakcji.

Co robi IKEA wszyscy dobrze wiemy. Gorzej z Geomagical Labs. To niewielki technologiczny start-up z amerykańskiej Doliny Krzemowej. Pracuje nad aplikacją, która znacząco ułatwi projektowanie wnętrz z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości.

W praktyce nowy program ma działać tak. Korzystając z niego i aparatu w smartfonie, skanujemy pokój, w którym chcemy umieścić nowe meble. Co ważne, skanujemy go w takim stanie w jakim obecnie się znajduje – ze starym wyposażeniem, szafy ani łóżka nie musimy z niego wynosić.

Następnie aplikacja tworzy fotorealistyczny cyfrowy model pomieszczenia i usuwa z niego wszystkie stare meble. Nowe wstawiamy do niego i odpowiednio ustawiamy za pomocą kilku kliknięć.

Co przy tym ważne, cyfrowy model naszego pokoju ma te same wymiary co prawdziwy pokój. Możemy też projektować go i sprawdzać ustawienia z nowymi meblami zarówno na komórce, jak i na większym ekranie naszego komputera – tak to przynajmniej wygląda teraz w zapowiedziach Geomagical Labs.

Wynalazek fajny, nie dziwi, że IKEA kupiła tę firmę. Oczywiście, Geomagical Labs nie jest jedynym start-upem, która pracuje nad tego rodzaju rozwiązaniami, ale jednym z nielicznych, który jest w tych pracach tak bardzo zaawansowany.

Spółka informowała niedawno, że jej superaplikacja do projektowania wnętrz z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości będzie dostępna jeszcze w tym roku.

Tak więc całkiem możliwe, że maksymalnie powiedzmy za rok, a możliwe, że wcześniej, IKEA udostępni nam program, w który bardzo szybko sprawdzimy, jak będzie dokładnie wyglądał nasz pokój lub całe mieszkanie z nowymi szwedzkimi meblami.

Foto: Geomagical Labs.

Czytaj więcej: Nowy tani iPhone SE 2 będzie miał zaraz premierę. Prawdopodobnie jeszcze w kwietniu.
Czytaj więcej: 9. część „Szybkich i Wściekłych” dopiero za rok przez koronawirusa. Samochód Dogde Charger Dominica Torreto możesz mieć już za chwilę.

Podziel się artykułem