9. część „Szybkich i Wściekłych” dopiero za rok przez koronawirusa. Samochód Dogde Charger Dominica Torreto możesz mieć już za chwilę

Lego Dodge Charger

LEGO zdedydowanie nie chce się zamknąć w świecie prostych klocków. Flirtuje z nowymi technologiami, lubi wycieczki do Hollywood. Nowy zestaw LEGO Technic powiązany z filmem „Szybcy i Wściekli” to kolejny dowód na to.

Ostatnio pisaliśmy o pomyśle duńskiej firmy na specyficzną grę planszową LEGO Super Mario łączącą elementy gry planszowej z komputerową – oczywiście z wykorzystaniem najbardziej znanych klocków na świecie. Teraz LEGO ma nowy pomysł – z jednej strony oryginalny i zabawny, z drugiej przyjemnie klasyczny.

Duński koncer wpowadza właśnie na rynek zestaw 1077 klocków, z których można zbudować w skali 1:13 kultowy samochód Dodge Charger Doma Torreto – głównego bohatera z serii filmów „Szybcy i Wściekli”.

To pomysł oryginalny i zabawny – bo w końcu powstała unikatowa zabawka odwołująca się do popularnego i lubianego filmu, drugiej takiej nie ma. Z drugiej strony, to pomysł przyjemnie klasyczny – bo wpisuje się w dobrze znaną i rozwijaną od lat serię klocków LEGO Technic.

Tak więc kto ma czas, ten może poświęcić sporo czasu na budowę modelu, w którym – podobnie jak w filmowym samochodzie Doma, maska otwiera się, odsłaniając legendarny silnik V8. 

Z klocków można zbudować też tutaj np. ruchome tłoki, zawieszenie z podwójnymi wahaczami oraz butle nitro w bagażniku. Nie zapomniano nawet o takich detalach, jak gaśnica w kokpicie.

Zabawkę już można kupić  w przedsprzedaży w sklepie internetowym LEGO – za 469,99 zł. Do tradycyjnych i innych sklepów ma trafić pod koniec kwietnia. A więc i tak dużo wcześniej, niż zobaczymy kolejną, dziewiątą już odsłonę przygód Dominica Torreto i jego przyjaciół. Premierę „Szybkich i Wściekłych 9” z powodu epidemii koronawirusa przesunięto na kwiecień 2021 roku. 

Smutne, ale do tego czasu powinno udać się nam złożyć z klocków LEGO samochód Doma…

Foto: LEGO.

Czytaj więcej: Super Mario w świecie prawdziwych klocków. LEGO I Nintendo tworzą grę, jakiej jeszcze nie było.
Czytaj więcej: Szukasz dobrego tabletu w przyzwoitej cenie? Samsung przygotował Galaxy Tab S6 Lite, nieco odchudzoną wersję swojego flagowca.

Podziel się artykułem