Masz PS4, myślisz o PS5. Ale co ze starymi grami – zadziałają na nowej konsoli?

ps5

Praktycznie każdy użytkownik konsoli ma ulubione gry, które chciałby, by działały również w przyszłości – na kolejnej generacji jego konsoli. Są spore szanse na to, że tak się stanie w wypadku gier z PlayStation 4, które będziemy chcieli uruchomić na Playstation 5.

Zacznijmy od przykrej wiadomości. Z pewnością nie wszystkie gry ze starej konsoli zadziałają na nowej. 

Jednak dramatu raczej nie będzie. Mark Cerny, architekt systemu PS5, w trakcie internetowej prezentacji mniej więcej tydzień temu powiedział, że niemal wszystkie gry z listy 100 najbardziej popularnych gier na Playstation 4 będzie można uruchomić na nowym sprzęcie.

Kilkadziesiąt godzin temu Sony to sprecyzowało. – Wierzymy, że zdecydowana większość z ponad 4 tys. tytułów dostępnych na PS4 będzie można uruchomić na PS5.

Mało tego. Sony dodało, że stare gry mogą działać lepiej na nowej konsoli – obraz będzie bardziej stabilny dzięki większej liczbie generowanych klatek na sekundę i mniej rozmyty, dzięki wyższej rozdzielczości. 

Japoński koncern poinformował również, że testuje teraz setki starych gier na PlayStation 5 i im bliżej będzie jej premiery, tym więcej poda szczegółów dotyczących kompatybilności urządzenia ze starymi grami.

Tak więc podsumowując, wydaje się, że w nasze ulubione gry z PS4 zagramy również na PS5. Sztuka to może się nie udać w wypadku jakiegoś niszowego tytułu, ale takich powinno być naprawdę niewiele.

Czytaj więcej: Sony Playstation 5 kontra Xbox Series X. Jak bardzo różnią się te konsole i którą wybrać?
Czytaj więcej: Microsoft Xbox Series X. Znamy pełną specyfikację. To będzie naprawdę potężna maszyna.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *