Masz PS4, myślisz o PS5. Ale co ze starymi grami – zadziałają na nowej konsoli?

ps5

Praktycznie każdy użytkownik konsoli ma ulubione gry, które chciałby, by działały również w przyszłości – na kolejnej generacji jego konsoli. Są spore szanse na to, że tak się stanie w wypadku gier z PlayStation 4, które będziemy chcieli uruchomić na Playstation 5.

Zacznijmy od przykrej wiadomości. Z pewnością nie wszystkie gry ze starej konsoli zadziałają na nowej. 

Jednak dramatu raczej nie będzie. Mark Cerny, architekt systemu PS5, w trakcie internetowej prezentacji mniej więcej tydzień temu powiedział, że niemal wszystkie gry z listy 100 najbardziej popularnych gier na Playstation 4 będzie można uruchomić na nowym sprzęcie.

Kilkadziesiąt godzin temu Sony to sprecyzowało. – Wierzymy, że zdecydowana większość z ponad 4 tys. tytułów dostępnych na PS4 będzie można uruchomić na PS5.

Mało tego. Sony dodało, że stare gry mogą działać lepiej na nowej konsoli – obraz będzie bardziej stabilny dzięki większej liczbie generowanych klatek na sekundę i mniej rozmyty, dzięki wyższej rozdzielczości. 

Japoński koncern poinformował również, że testuje teraz setki starych gier na PlayStation 5 i im bliżej będzie jej premiery, tym więcej poda szczegółów dotyczących kompatybilności urządzenia ze starymi grami.

Tak więc podsumowując, wydaje się, że w nasze ulubione gry z PS4 zagramy również na PS5. Sztuka to może się nie udać w wypadku jakiegoś niszowego tytułu, ale takich powinno być naprawdę niewiele.

Czytaj więcej: Sony Playstation 5 kontra Xbox Series X. Jak bardzo różnią się te konsole i którą wybrać?
Czytaj więcej: Microsoft Xbox Series X. Znamy pełną specyfikację. To będzie naprawdę potężna maszyna.

Podziel się artykułem