Super Mario w świecie prawdziwych klocków. LEGO I Nintendo tworzą grę, jakiej jeszcze nie było

super mario lego

LEGO Super Mario – tak będzie się nazywała nowa gra łącząca element gry planszowej z komputerową. Duńczycy I Japończycy chcą rozpocząć jej sprzedaż jeszcze w tym roku.

Stworzenie gry planszowej wzbogaconej o przekonujące interaktywne elementy napędzane zaawansowaną elektroniką kusi wielu twórców od dawna – a przynajmniej od czasu, gdy w pierwszych “Gwiednych Wojnach” z roku 1977 można było zobaczyć coś w rodzaju szachów przyszłości rozgrywanych na efektownej holograficznej planszy. Teraz swoją wersję supercyfrowej zabawki opracowało Nintendo z LEGO.

W LEGO Super Mario dzieci najpierw z klocków budują planszę dla figurki Super Mario. W niej mieści się mały komputerek z kolorowym niewielkim wyświetlaczem. W zabawie – podobnie jak w komputerowej grze Super Mario, główny bohater musi zbierać monety. Kiedy więc stanie na odpowiednim „polu” z kloców, naliczone zostaną punkty, a na wyświetlaczu figurki pojawią się efektowne animacje.

Szczegółowe gry nie są jeszcze znane. Na razie Japończycy z Duńczykami rozpoczęli jej promocję za pomocą krótkiego filmu.

W nim LEGO Super Mario prezentuje się efektownie – jak wiele zestawów popularnych klocków z Danii. To jednak za mało, by powiedzieć, czy gra stanie hitem. Sam wygląd nie wystarczy. Konieczne są jeszcze czytelne reguły, wciągająca rozgrywka i w końcu odpowiednia cena gry. To wszystko poznamy w przyszłości. Na razie widać, że rodzi się coś naprawdę nowego.

Foto: Nintendo i LEGO.

Czytaj więcej: Gameboard-1 – tablet dla wielbicieli gier RPG. Łączy cyfrowe rozwiązania z prawdziwymi figurkami z gier.
Czytaj więcej: Sony Xperia 1 II – nowy flagowy smartfon dla entuzjastów fotografii, filmu i muzyki.

Podziel się artykułem