Twingo Z.E. nadjeżdża. Mały elektryk jeszcze w tym roku wjedzie do salonów

Renault TWINGO Z.E.

Twingo zawsze było oryginalne. Ten samochód się wyróżniał. Elektryczne Twingo jednak nie idzie dalej – to „typowe” Twingo, tyle, że z innym napędem.

Twingo Z.E. do europejskich salonów ma wjechać pod koniec roku, a w szczegółach pojazd zostanie pokazany na zbliżających się targach w Genewie. Auto zbudowano z wykorzystaniem tej samej platformy, co elektryczny Smart EQ Forfour. Ma z tym samochodem sporo wspólnego, w tym tylny napęd.

Układ napędowy w Twingo Z.E. jednak jest poprawiony w stosunku do elektrycznego Smarta – szczególnie jeżeli chodzi o zasięg. Mamy więc tutaj silnik o mocy 82 KM z momentem obrotowym 160 Nm. Zasila go bateria 22 kWh, co w praktyce starczy na przejechanie na jednym naładowaniu nawet 250 km w mieście i 180 km w cyklu mieszanym. 

Renault TWINGO Z.E.

Prędkość maksymalna Twingo Z.E. sięga 135 km/godz. a do 50km/godz. auto, jak podało Renault, rozpędza się w czasie poniżej 4 sekund.

Auto można naładować w minimalnie ponad godzinę do pełna z szybkiej ładowarki 22 kW. W domu ten proces ze zwykłego gniazdka potrwa niecałe 14 godzin, a z wallboxa (ładowarki garażowej) o mocy 7,4 kW cztery godziny.

Renault TWINGO Z.E.

Ceny nie znamy. Twingo Z.E. ma być jednak wyraźnie tańsze od elektrycznego Smarta Forfour, którego w Polsce kupimy za niecałe 100 tys. zł.

Foto: Renault.

Czytaj więcej: Będzie tania elektryczna Dacia. Francusko-rumuński producent pokaże ją już 3 marca.
Czytaj więcej: Skoda Enyaq – tak będzie nazywał się pierwszy elektryczny SUV Skody. Wiadomo też, ile będzie kosztował.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *