Twingo Z.E. nadjeżdża. Mały elektryk jeszcze w tym roku wjedzie do salonów

Renault TWINGO Z.E.

Twingo zawsze było oryginalne. Ten samochód się wyróżniał. Elektryczne Twingo jednak nie idzie dalej – to „typowe” Twingo, tyle, że z innym napędem.

Twingo Z.E. do europejskich salonów ma wjechać pod koniec roku, a w szczegółach pojazd zostanie pokazany na zbliżających się targach w Genewie. Auto zbudowano z wykorzystaniem tej samej platformy, co elektryczny Smart EQ Forfour. Ma z tym samochodem sporo wspólnego, w tym tylny napęd.

Układ napędowy w Twingo Z.E. jednak jest poprawiony w stosunku do elektrycznego Smarta – szczególnie jeżeli chodzi o zasięg. Mamy więc tutaj silnik o mocy 82 KM z momentem obrotowym 160 Nm. Zasila go bateria 22 kWh, co w praktyce starczy na przejechanie na jednym naładowaniu nawet 250 km w mieście i 180 km w cyklu mieszanym. 

Renault TWINGO Z.E.

Prędkość maksymalna Twingo Z.E. sięga 135 km/godz. a do 50km/godz. auto, jak podało Renault, rozpędza się w czasie poniżej 4 sekund.

Auto można naładować w minimalnie ponad godzinę do pełna z szybkiej ładowarki 22 kW. W domu ten proces ze zwykłego gniazdka potrwa niecałe 14 godzin, a z wallboxa (ładowarki garażowej) o mocy 7,4 kW cztery godziny.

Renault TWINGO Z.E.

Ceny nie znamy. Twingo Z.E. ma być jednak wyraźnie tańsze od elektrycznego Smarta Forfour, którego w Polsce kupimy za niecałe 100 tys. zł.

Foto: Renault.

Czytaj więcej: Będzie tania elektryczna Dacia. Francusko-rumuński producent pokaże ją już 3 marca.
Czytaj więcej: Skoda Enyaq – tak będzie nazywał się pierwszy elektryczny SUV Skody. Wiadomo też, ile będzie kosztował.

Podziel się artykułem