Nie będzie targów MWC w Barcelonie. Odwołane z powodu koronawirusa

coronavirus

No i stało się to, o czym spekulowany od co najmniej kilkunastu dni. Tegoroczne targi sprzętu mobilnego MWC w Barcelonie zostały odwołane.

Już kilka dni temu pisaliśmy o tym, że ważą się losy największych targów na świecie dla producentów smartfonów zaplanowanych w tym roku na 24-27 lutego. Z udziału w targach zrezygnował najpierw koncern LG, a ZTE mocno ograniczył udział w nich. Niemal równocześnie z imprezy wycofał się też szwedzki Ericsson a potem to się już całkiem posypało.

Na targi MWC z powodu obaw związanych z koronawirusem nie zamierzały się wybrać między innymi takie firmy jak Sony, Nokia, Vodafone i Deutsche Telekom. Ponoć wiele innych firm zwlekało z potwierdzeniem swojego udziału.

Tak więc GSMA, organizator MWC, odwołał imprezę, jasno wskazując przyczynę – to epidemia koronawirusa i związane z nią trudności w globalnej komunikacji.

W chwili gdy powstawał ten tekst nie było jasno, kto pokryje koszty z anulowanie targów – organizator, czy uczestnicy. Wiadomo tylko, że są one ogromne. Najtańszy „bilet” dla uczestnika imprezy kosztował 799 euro, a były firmy – jak twierdzi Bloomberg – które wydawały na swoje „stoisko” na targach wielkości np. sporego boiska nawet kilkadziesiąt milionów dolarów.

Foto: Gerd Altmann z Pixabay.

Czytaj więcej: Koronawirus z Wuhan uderza w MWC w Barcelonie, największą imprezę producentów smartfonów.
Czytaj więcej: Huawei przesuwa konferencję z powodu koronawirusa z Wuhan.

Podziel się artykułem