iMac inny niż dotąd – prawie cały ze szkła. Apple ma nowy pomysł

iMac pomysł

Apple zarejestrował w amerykańskim urzędzie patentowym pomysł na nowy komputer stacjonarny. Być może tak będzie wyglądała kolejna rodzina iMaców.

iMac – w każdym kolejnym wcieleniu stawał się ikoną designu. Apple pierwsze te komputery all-in-one wprowadził na rynek w 1998 roku i zaskoczył wszystkich sprzętem, który był przede wszystkim inny. To był pierwszy udany komputer biurkowy, który do tego wyglądał dobrze i oryginalnie. Nie musiała to być – jak zwykle wcześniej – szara lub czarna skrzynka stająca gdzieś na biurku lub pod nim, z której odchodziło wiele kabli do monitora, drukarki, klawiatury i myszy.

Potem iMac doczekał się monitora z płaskim ekranem – w 2002 roku – i dwa lata później zintegrowanej z nim obudowy. Teraz ten pomysł być może znowu zostanie znacząco zmodyfikowany – a na to przynajmniej wskazuje wniosek patentowy, który amerykański koncern złożył w urzędzie patentowym.

Widzimy w nim rysunek komputera stacjonarnego, którego rdzeniem konstrukcji jest duża tafla szkła wygiętego u dołu. W nim są wcięcia na wmontowany w nie monitor, klawiaturę i gładzik.

Taki komputer, by się nie przewrócił jest podpierany klinem od tyłu.

Do tego dodatkowe rysunki sugerują, że ten sprzęt na czas transportu będzie można nieco złożyć. Dokładnie z rysunku nie wynika jak to będzie działać – być może Apple zastosuje jakiś elastyczny materiał, być może pojawi się w dolnej części komputera specjalny zawias.

Wniosek złożony przez Apple’a do urzędu patentowego nie zawiera dokładnego rynku przyszłego komputera. To jedynie pewien pomysł, koncepcja, jak może, ale wcale nie musi wyglądać nowy iMac. Na razie nie wiemy, czy wejdzie w życie. Niemniej jedno jest pewne – Apple myśli nad kolejną generacją komputerów iMac.

Foto: Apple.

Czytaj więcej: Apple Watch z aparatem na końcu paska. Jest już nowy patent.
Czytaj więcej: Apple już nie jest najdroższą spółką świata. Teraz Aramco bije rekordy.

Podziel się artykułem