Huawei przesuwa konferencję z powodu koronawirusa z Wuhan

koronawirus Wuhan

11 lutego w Shenzhen miała rozpocząć się ważna konferencja dla deweloperów zorganizowana przez Huawei. Z powodu groźby wybuchu masowej epidemii koronawirusa 2019-nCoV przesunięto ją na późniejszy termin.

Konferencja Huawei miała potrwać dwa dni. Chiński gigant chciał na niej zaprezentować swoje nowości – w tym między innymi procesory Kunpeng and Ascend, które chce sprzedawać producentom komputerów, tabletów i smartfonów.

Niestety koronawirus z Wuhan, który ujawnił się w Wuhan i zabił 19 osób (stan na czwartkowe popołudnie) – zmusił Huawei do przesunięcia konferencji o ponad miesiąc. Teraz planuje się, że odbędzie się 27-28 marca.

Jest wysoce prawdopodobne, że wirus z Wuhan w najbliższym czasie będzie komplikował działania większej liczbie znanych chińskich firm. Już zresztą zalecają one pracownikom, by nie podróżowali do Wuhan i w jego okolice, a szef Foxconnu, jednego z najważniejszych dostawców Apple’a, odradził swoim pracownikom z Tajwanu, by nie wybierali się teraz w ogóle do kontynentalnych Chin.

Foto: Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Czytaj więcej: Wkrótce nowy składany Huawei Mate Xs. Tańszy i bardziej wytrzymały od Mate X.
Czytaj więcej: Składane smartfony podbiją świat. Jest pierwszy rynkowy dowód na to.

Podziel się artykułem