Za miesiąc oficjalna premiera Galaxy S20+ – nowego flagowca Samsunga. Już dzisiaj wiemy, jak będzie wyglądał

samsung galaxy20+

Serwis XDA Developers zaprezentował pierwsze zdjęcia Samsunga Galaxy S20+. To flagowy telefon Koreańczyków, którego globalna prezentacja odbędzie się na specjalnym wydarzeniu Samsung Unpacked 2020 11 lutego.

Zdjęcia które opublikował serwis XDA Developera dotarły od anonimowego informatora podpisującego się Max Winebach. Całkiem sporo na nich widać.

Po pierwsze, dzięki fotce ekranu zrobionej w chwili, gdy telefon był uruchamiany, wiemy, że mamy do czynienia z GalaxyS20+ – tym razem nie będzie on zamykał od góry serii flagowych konstrukcji Samsunga oznaczonych literę S, ale będzie wśród nich modelem środkowym. Większym od podstawowego tutaj Galaxy S20 i z nieco słabszym układem aparatów, które w topowej wersji będą wyróżniały Galaxy S20 Ultra.

W smartfonie Samsung Galaxy S20+ widzimy więc na tylnej ściance cztery obiektywy – główny prawdopodobnie z matrycą 12 Mpix uzupełniają szkła do makro, szerokokątne i zoom. W ich pobliżu jest też ledowa lampa błyskowa i otwór sugerujący dodatkowy mikrofon. Dziennikarze XDA Developers spekulują, że dzięki temu ostatniemu wzrośnie jakość dźwięku w filmach nagrywanych nowym smartfonem Samsunga.

W Galaxy S20+ zostanie zainstalowany wyświetlacz Infinity-O o nieco mniej zakrzywionych brzegach niż w ekranach wcześniejszych smartfonów serii S10. W górnej części ma niewielki otwór na kamerę do selfie – umieszczono go centralnie.

W środku telefonu znajdziemy prawdopodobnie procesor Qualcomm Snapdragon 865 lub, na niektórych rynkach, Exynos 990 SoC. Spekuluje się, że telefon będzie sprzedawany w kilku wariantach – w tym z modemem do obsługi sieci 5G i bez niego.

Na planowanej na 11 lutego specjalnej konferencji Samsunga, gdzie ma zastać pokazana cała nowa rodzina telefonów Galaxy S, bardzo możliwe, że pojawi się też nowy smartfon Koreańczyków z zakrzywionym ekranem.

Foto: XDA Developers.

Czytaj więcej: I niech Moc będzie z Tobą, czyli nadciąga wyjątkowy Samsung Galaxy Note 10+ Star Wars Edition.
Czytaj więcej: Zdjęcia Google. Zoom nie tylko fotki ale i filmu.

Podziel się artykułem