Nowy bat na przestępców. 3 tys. inteligentnych kamer będzie ich szukać w Seulu

kamery-seul

W jednej z dzielnic Seulu za chwilę zacznie działać system napędzany algorytmami sztucznej inteligencji i korzystający z 3 tys. kamer. Ma wykrywać przestępcze zachowania.

Nowy system, budowany przez koreański Instytut Badawczy Elektroniki i Telekomunikacji, zostanie zainstalowany w dzielnicy Seocho Seulu do połowy roku. Jego rdzeniem ma być 3 tys. kamer podłączonych do systemu analizującego rejestrowany obraz pod kątem podejrzanych zachowań.

Jeżeli np. ktoś będzie biegł z przedmiotem przypominającym broń, będzie miał twarz zasłoniętą maską lub fizycznie kogoś zaatakuje, system to rozpozna i zaalarmuje odpowiednie służby – np. policjantów z posterunku znajdującego się najbliżej groźnego zachowania. 

Co ważne, system będzie zbudowany z wykorzystaniem samouczących się algorytmów sztucznej inteligencji – będzie więc pamiętał podejrzane rejestracje z przeszłości i to pozwoli mu szybciej diagnozować i ostrzegać przed nowymi zagrożeniami.

Twórcy systemu wprowadzili już do niego wzory przestępczych zachowań pochodzące z analizy około 20 tys. wyroków sądowych.

Instalacja 3 tys. kamer w dystrykcie Seocho to pierwszy z większej liczby kroków związanych z zastosowaniem najnowszych technologii na ulicach Seulu w celu zwiększenia bezpieczeństwa jego mieszkańców i turystów. Kamer będzie więcej – inteligentny system ma być sukcesywnie rozbudowywany o kolejne oraz coraz lepsze oprogramowanie.

Foto: Obraz Photo Mix z Pixabay.

Czytaj więcej: Zdjęcia Google. Zoom nie tylko fotki ale i filmu.
Czytaj więcej: Masz Windows 7? Wkrótce zobaczysz na całym ekranie dziwny komunikat.

Podziel się artykułem

One thought on “Nowy bat na przestępców. 3 tys. inteligentnych kamer będzie ich szukać w Seulu

Comments are closed.