iPad Pro jak komputer. Aluminiowa klawiatura Brydge Pro + zamienia go w supernotebooka

brydge pro

We wrześniu Apple wprowadził do systemu iPadOS obsługę trackpadów. Firma Brydge opracowała już bardzo profesjonalną klawiaturę z gładzikiem do iPadów Pro.

Brydge to nie jest producent jakiś tam akcesoriów. Brygde wytwarza efektowne, starannie zaprojektowane i przemyślane aluminiowe klawiatury do najdroższych tabletów – w tym Apple’a i Microsoftu – oraz w podobnym stylu replikatory portów i kosztowne skórzane etui na tablety. Jego klawiatury do iPada – poprzedni model, bez gładzika – można kupić np. w amerykańskim sklepie Apple’a.

A za chwilę zapewne pojawią się w nim ich kolejne odsłony z gładzikiem. Nowe klawiatury Brydge Pro +  się w wersji dla 11-calowego iPada Pro oraz jego większej odmiany z ekranem o przekątnej 12,9 cala. Wykonane są z aluminium, mają dużego trackpada, podświetlaną klawiaturę oraz specjalny zawias do wpięcia w nie iPadów. Razem z tabletem wyglądają bardzo profesjonalnie – prawie jak MacBook.

Niestety, nowy gadżet nie jest tani. Brydge Pro + w wersji do mniejszego iPada Pro kosztować ma 199,99 dol, a do większego niemal 230 dol. Ich przedsprzedaż ma się wkrótce rozpocząć – z pierwszymi dostawami zaplanowanymi na koniec lutego.

Foto: Brydge.

Czytaj więcej: Nowy Mac mini – ile kosztuje i dlaczego tak dużo. Apple definitywnie odchodzi od komputerów dla mas.
Czytaj więcej: Apple już nie jest najdroższą spółką świata. Teraz Aramco bije rekordy.

Podziel się artykułem