Ukradną Ci skórkę w grze lub wirtualny miecz? TU Europa wypłaci odszkodowanie

ubezpieczenie dla gracza

Agencja gamingowa Fantasyexpo wraz z firmą Protect.me i TU Europa wprowadzają na rynek nowe ubezpieczenie. Gshield Inventory ochroni twoje konto w grze i wirtualne przedmioty.

Najlepsi ubezpieczyciele na świecie mawiają, że ubezpieczyć można wszystko – problemem jest wyłącznie ustalenie ceny ze tę usługę. Tego zdania jednak przez lata nie podzielało i dalej nie podziela wiele towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce – w ich ofercie brakuje wielu mniej standardowych ubezpieczeń. To się jednak powoli zmienia. I właśnie TU Europa we współpracy z dwoma innymi firmami wprowadza na rynek całkiem nowe ubezpieczenie dla graczy.

Gshield Inventory – jak się nazywa – ma chronić nasze konta w grach (rozwijane często przez miesiące lub lata) oraz zakupione tam lub zdobyte wirtualne przedmioty. 

Ochrona ubezpieczeniowa wirtualnych dóbr w grach to pomysł niegłupi, biorąc pod uwagę, że mogą one kosztować i to niemało. Przez atak hakera np. dostęp do swojego konta utracił jakiś czas temu profesjonalny zawodnik esportowy Jacky „Stewie2K” Yip, reprezentant Teamu Liquid w grze CS:GO. Zniknęły z niego skiny o wartości kilku tysięcy dolarów.

Gshield.gg ma nas chronić przed podobnymi nieszczęściami. Ubezpieczenie sprzedawane jest trzech wariantach – Bronze, Silver, Gold. Różnią się wysokością składki ubezpieczeniowej i odszkodowania, które otrzymamy, gdy stracimy konto lub wirtualne przedmioty. 

Wysokość składki wynieść może zatem 8, 10 lub 14 zł miesięcznie, a maksymalne odszkodowanie odpowiednio do 1000, 2000 lub 5000 zł.

Oczywiście zanim wykupimy Gshield Inventory – szczegóły na stronie https://gshield.gg – przeczytajmy starannie ogólne warunki tego ubezpieczenia. Ubezpieczyciel informuje w nim kiedy może nam odmówić wypłaty odszkodowania – między innymi, gdy szkodę spowodujemy umyślnie, będzie efektem naszego rażącego niedbalstwa albo udostępnienia komuś loginu i hasła do konta. By otrzymać też odszkodowanie po ataku hakera, musimy też to zdarzenie odpowiednio szybko zgłosić na Policję.

Foto: Obraz 11333328 z Pixabay.

Czytaj więcej: Masz Windows 7? Wkrótce zobaczysz na całym ekranie dziwny komunikat.
Czytaj więcej: Redmi K30 5G, czyli wejście do świata 5G nas nie zrujnuje.

Podziel się artykułem