12 książek do pobrania na smartfona całkiem za darmo. Aż głupio nie skorzystać

Czytaj PL

Trwa i potrwa jeszcze do końca listopada największa akcja promująca czytelnictwo w Polsce – Czytaj PL. W związku z tym każdy może pobrać za darmo jedną z 12 dobrych książek – do przeczytania lub wysłuchania.

Na czytelników czeka 12 e-booków i 10 audiobooków. Od kryminałów poprzez książki obyczajowe aż po reportaż – w puli udostępnionych publikacji każdy znajdzie coś dla siebie.

„Ucho igielne” Wiesława Myśliwskiego to np. idealna pozycją dla miłośników literatury z najwyższej półki. Długo wyczekiwana powieść jednego z najważniejszych polskich pisarzy jest poruszającą lekturą podejmującą wątek ludzkiego losu, pamięci i historii.

Fanom kryminałów można polecić „Listy zza grobu” Remigiusza Mroza i uhonorowaną Nagrodą Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej „Skazę” Roberta Małeckiego. Pierwsza to książka z nowej serii autora, opowiadająca o tajemnicach kryjących się w małych miasteczkach. Druga  to część mistrzowskiej, mocnej i mrocznej serii Małeckiego.

„Okrutny książę” Holly Black z kolei szczególnie przypadnie do gustu osobom lubiącym fantastykę. Miłośnicy powieści obyczajowych mogą wybrać książkę Magdaleny Witkiewicz, a fani reportażu zbiór Tomasza Michniewicza „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata”.

Co zrobić, by czytać za darmo w ramach akcji Czytaj PL?

By pobrać za darmo jedną z książek, trzeba najpierw na smartfonie lub tablecie zarejestrować aplikację Woblink. Istnieje w wersji dla Androida lub iOS.

Potem trzeba się w niej zarejestrować – niczym to nie grozi. W kolejnym kroku musimy w aplikacji zeskanować kod QR. Znajdziemy go w wielu miejscach Polskim na plakatach akcji Czytaj PL. Jest ona bowiem organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i uczestniczy w nim już 21 miast partnerskich, w tym po raz pierwszy Płock, Olsztyn, Sopot, Kielce, Siedlce i Zielona Góra.

Specjalny kod QR można też między innymi zeskanować z koszulki woluntariuszu promujących akcję albo otrzymać go od chatbota organizatorów akcji w Messengerze.

Po zeskanowaniu kodu, możemy w aplikacji Woblink wybrać jedną z książek do pobrania za darmo. Jednocześnie można czytać lub słuchać tylko jedną z nich, ale w dowolnym można zmienić lekturę i wybrać z listy inną pozycję.

Czytaj PL – pełna lista książek za darmo

1. Remigiusz Mróz „Listy zza grobu” (Wydawnictwo Filia)
2. Magdalena Witkiewicz „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (Wydawnictwo Filia)
3. Holly Black „Okrutny książę” (Wydawnictwo Jaguar)
4. Paulina Łopatniuk „Patolodzy” (Wydawnictwo Poznańskie)
5. Marek Krajewski „Dziewczyna o czterech palcach” (Wydawnictwo Znak)
6. Tomek Michniewicz „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata” (Wydawnictwo Otwarte)
7. Jakub Małecki „Nikt nie idzie” (Wydawnictwo SQN)
8. Wojciech Tochman „Pianie kogutów, płacz psów” (Wydawnictwo Literackie)
9. Robert Małecki „Skaza” (Wydawnictwo Czwarta Strona)
10. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 4” (Wydawnictwo Znak)
11. Jeff Haden „Mit motywacji” (Wydawnictwo Marginesy)
12. Wiesław Myśliwski „Ucho igielne” (Wydawnictwo Znak)

Foto: Czytaj PL.

Czytaj więcej: Nocą nie pograsz w gry online. Chińskie państwo się nie patyczkuje.
Czytaj więcej: Idzie nowe. Komputery kwantowe mocno zmienią nasze życie.

Podziel się artykułem