Oppo Reno Ace w praktyce, czyli jak wygląda korzystanie z najszybszej ładowarki na rynku

oppo reno ace

Oppo Reno Ace to jeden z najnowszych flagowców na rynku. Wyróżnia się funkcją bardzo szybkiego ładowania. Filmik, który pokazuje, jak to działa w praktyce naprawdę robi wrażenie.

Ice universe, anonimowy informator tropiący nowinki ze świata technologii, zamieścił na swoim koncie twitterowym filmik pokazujący, co się dzieje, jak Oppo Reno Ace zostaje podłączony do szybkiej ładowarki 65 W. Czas w jakim zmienia się licznik pokazujący stan naładowania baterii naprawdę robi wrażenie.

Widząc ten film, faktycznie można uwierzyć w deklaracje producenta. Oppo twierdzi, że baterię w Reno Ace o pojemności 4000 mAh naładujemy do pełna w 30 minut, a już 10 minut podpięcia do gniazdka wystarczy, by smartfon działał przez kilka godzin.

Tak wyśmienite parametry ładowania, lepsze co najmniej dwa razy od innych szybkich ładowarek znanych z rynku, są możliwe dzięki opracowaniu i wdrożeniu przez Oppo technologii SuperVOOC 2.0. W jej skład wchodzi nie tylko ładowarka przewodowa o mocy 65 W, ale również odpowiednia konstrukcja baterii i całego układu jaj ładowania. Zastosowano w nim np. pięć specjalnych punktów ochronnych w ładowarce, przewodzie i złączach – wszystko po to, by w trakcie bardzo szybkiego ładowania nie doszło do groźnego przegrzania.

Oppo Reno Ace to oczywiście nie tylko ultraszybkie ładowanie. To poważny flagowiec z między innymi z najmocniejszym na rynku procesorem Snapdragon 855+, 8 lub 12 GB pamięci RAM, poczwórnym aparatem fotograficzny z matrycą 48 MP oraz ekranem odświeżanym z częstotliwością aż 90 Hz. W efekcie to świetny smartfon w bardzo dobrej cenie – w Chinach kosztuje około 2 tys. złotych i około dwa tygodnie temu, zaraz po debiucie, wykupiono tam w kilka godzin całą jego pierwszą partię.

Foto: Ice universe.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja w Photoshopie precyzyjnie wytnie dla nas futrzastego psa ze zdjęcia.
Czytaj więcej: Smartfony Oppo będą mogły działać jak krótkofalówki. MeshTalk – genialny wynalazek, który powinien pojawić się już dawno.

Podziel się artykułem