Intel Core i9-9900KS – nowy podkręcany procesor dla graczy, czyli co robić gdy AMD atakuje

Intel Core i9-9900KS

Już za chwilę gracze będą mogli kupić najnowszy przygotowany specjalnie dla nich procesor Intela. Core i9-9900KS to mocno podkręcona wersja znanego już układu i odpowiedź na nowe kości konkurencji z AMD.

Sprzedaż nowego procesora Intela rozpoczyna się 30 października w Stanach Zjednoczonych. Intel Core i9-9900KS ma kosztować 513 dolarów i ma to być rozwinięcie układu 9900K. To również najbardziej wydajna kość oparta na architekturze 9. generacji. Szybsze, ale i dużo droższe są układy serii X.

– Intel Core i9-9900K to najlepszy na świecie procesor dla graczy, teraz dodatkowo usprawniony i ulepszony, stworzony specjalnie dla ekstremalnego gamingu i wymagających fanów gier, którzy chcą jak najwyższej wydajności – powiedział o nowym układzie Intel Core i9-9900KS Frank Soqui, wiceprezes i dyrektor generalny działu Desktop, Workstation i Channel Group Intela.

Nowy układ standardowo taktowany jest zegarem 4 GHz, a nie 3,6 GHz jak poprzednik. Do tego można go podkręcić aż do 5 GHz i co ważne wszystkie jego osiem rdzeni, a nie tylko jeden.

W efekcie Intel Core i9-9900KS jest o 27 proc. szybszy przy wielowątkowych zadaniach np. podczas równoczesnego grania, streamowania i nagrywania, w porównaniu z 3-letnim komputerem zbudowanym na bazie procesora Intel Core i7-6700K 6. generacji. Wyświetla też od niego do 35 proc. więcej klatek na sekundę oraz oferuje do 78 proc. szybszą edycję wideo 4K.

Nowa kość jest odpowiedzią Intela na nowe układy AMD. W listopadzie ma zadebiutować 16-rdzeniowy procesor Ryzen 9 3950X reklamowany jako pierwszy na świecie procesor 16-rdzeniowy dla graczy. A na rynku jest już tańszy 12-rdzeniowy 3900X. Intela oferta nie oferuje tylu rdzeni co konkurencyjne kości, ale kusi wyższą częstotliwością taktowania, co sprawdza się lepiej w niektórych popularnych grach.

Foto: Intel.

Czytaj więcej: Qualcomm ma nowy procesor – Snapdragon 855 Plus. Smarftony dla graczy będą w końcu szybsze od tych standardowych.
Czytaj więcej: Za niecały miesiąc zaginany Huawei Mate X trafi sklepów. Cena? Absurdalnie wysoka.

Podziel się artykułem