Samsung Galaxy Fold – smartfon z zaginanym ekranem poprawiony. Ale to i tak urządzenie, na które bardzo musisz uważać

Samsung Galaxy Fold

Zmodyfikowany Samsung Galaxy Fold, cud Koreańczyków ze składanym ekranem, za kilka dni wejdzie do sprzedaży w USA. Sprzedawany będzie z nietypową instrukcją i dodatkową usługą wymiany ekranu.

Przełomowy Samsung Galaxy Fold miał pierwotnie zadebiutować na rynku w kwietniu, może z początkiem maja. Tak się nie stało, ponieważ okazało się, że pierwsze produkcyjne egzemplarze dostarczone do testów bardzo łatwo się psuły. Zaginany na pół ekran przestawał działać – w całości lub w połowie, pojawiły się na nim pęknięcia i rysy. Samsung wstrzymał więc debiut rynkowy i zmienił nieco konstrukcję urządzenia.

W przeprojektowanym smartfonie między innymi lepiej przymocowano specjalną warstwę ochronną wyświetlacza – zachodzi pod ramki obudowy, nie ma więc ryzyka, że ktoś mniej lub bardziej przypadkowo będzie chciał ją usunąć. Jak zdarzało się to w wypadku pierwszych egzemplarzy Galaxy Fold w trakcie testów. Poprawiono również sam zawias pozwalający zagiąć ekran. Między innymi lepiej napina wspomnianą warstwę ochronną, jest też jeszcze lepiej izolowany od otoczenia i przy okazji zmniejszyła się szczelina w obudowie smartfonu po jego złożeniu.

Samsung myśli, że to już wystarczy i poprawiony Galaxy Fold ponad dwa tygodnie temu trafił do pierwszych odbiorców w Korei, a na dniach będą go mogli kupić Amerykanie. Jednak zmiany nie spowodowały, że kosztujący niecałe 2 tys. dol. telefon stał się sprzętem o wysokiej odporności na przypadkowe urazy mechaniczne. Koreańczycy wiedzą, że nadal jest bardzo delikatny i sprzedają go z instrukcją, gdzie wyraźnie podkreślają, by uważać na zaginany ekran. Nie rysować po nim np. paznokciem, nie zamykać smartfonu, kiedy coś jest leży na ekranie itd. Firma do tego zachęca, by skorzystać z rad personelu sprzedającego Galaxy Fold – on wyjaśni, jak odpowiednio i ostrożnie z niego korzystać.

Gdyby jednak to było mało i nabywcy kosztownego smartfonu i tak zniszczyli jego nowatorski ekran, Samsung proponuje jego wymianę. Jednak nie za darmo i nie dla wszystkich. Taka usługa ma kosztować 149 dolarów i skorzystać z niej będą mogli ci, którzy kupią komórkę jeszcze w tym roku.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Nubia Z20 – wyjątkowy smartfon z dwoma wyświetlaczami i mocnym procesorem.
Czytaj więcej: Nie wszystkim znudziły się bardzo drogie komórki. Samsung Galaxy Note 10 i Note 10+ biją rekord sprzedaży.

Podziel się artykułem