Nubia Z20 – wyjątkowy smartfon z dwoma wyświetlaczami i mocnym procesorem

nubia z20

14 października do sprzedaży – w tym w Europie – ma trafić oryginalny smartfon Nubia Z20. Zarówno z przodu, jak i z tyłu obudowy ma ekran. Takie rozwiązanie ma dwie poważne zalety.

Nubia Z20 to wysokiej jakości telefon z wyższej półki. Ma dwa ekrany – obydwa zagięte po bokach – z przodu i z tyłu. Ten pierwszy ma 6,42 cala, drugi 5,1 cala.

Pomysł, by w smartfonie znalazły się dwa wyświetlacze nie jest głupi. Dzięki temu udało się osiągnąć dwie ważne rzeczy. Po pierwsze, smartfon ma tylko jeden główny aparat znajdujący się z tyłu obudowy – tam gdzie jest też mniejszy ekran. Instalacja drugiego, zawsze gorszego, nie ma tu sensu. Główny, dzięki dodatkowemu wyświetlaczowi, możemy wykorzystać do zrobienia selfie.

Rezygnacja z aparatu do „autofotek” pozwoliła z przodu smartfonu – to druga duża zaleta dwóch ekranów – zainstalować duży wyświetlacz pokrywający w praktyce całe urządzenie i pozbawiony jakichkolwiek wcięć lub otworów.

Nubia Z20 zatem to interesujący sprzęt dla wielbicieli smartfonowej fotografii. Wspomniany aparat ma trzy obiektywy – główny korzysta z matrycy 48 Mpix, szerokokątny (ponad 122 stopni) z 16 Mpix, a teleobiektyw (trzykrotny optyczny zoom) z 8 Mpix. Całość wspierają oczywiście zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji pozwalające między innymi wykonywać świetne makrozdjęcia i fotki w nocy.

Jednak Nubia Z20 to nie jest komórka wyłącznie dla fotomaniaków.

Nubia Z20 – wydajny procesor i solidna obudowa

Smartfon napędza Snapdragon 855 Plus – to zaprezentowana latem przez Qulacomma kość na bazie flagowego układu Snapdragon 855 o podwyższonej wydajności i adresowana głównie dla wielbicieli gier. Procesor współpracuje z 8 GB RAM i 128 GB pamięci na dane.

Nubia Z20 zadowoli więc również miłośników cyfrowej rozrywki, zwłaszcza, że ma dodatkowo sporą baterię o pojemności 4000 mAh (z funkcją szybkiego ładowania 27 W) i jest przystosowana do intensywnego użycia – dwa ekrany są pokryte szkłem Gorilla Glass 5.

A wracając jeszcze do drugiego ekranu, to można go również wykorzystać np. do ciągłego wyświetlania konkretnej informacji – np. godziny lub też do prezentacji efektownych animacji w chwili, gdy słuchamy muzyki.

Sprzedaż modelu Nubia Z20 ma rozpocząć się w wielu miejscach świata – w tym w Europie – 14 października. Nie znamy jeszcze ceny urządzenia.

Foto: Nubia.

Czytaj więcej: Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro. Nowe telefony Chińczyków bez usług Google. Kto to kupi?
Czytaj więcej: Nie wszystkim znudziły się bardzo drogie komórki. Samsung Galaxy Note 10 i Note 10+ biją rekord sprzedaży.

Podziel się artykułem