Luksusowy mikrohotel na biegunie północnym. O cenę lepiej nie pytaj

igloo na biegunie

Fińsko-szwedzka spółka Luxury Action proponuje ekstremalnie zamożnym turystom nocleg w szklanym igloo na biegunie północnym. W cenie również transport na miejsce unikatowego wypoczynku.

Luxury Action to fińsko-szwedzka firma turystyczna zajmująca się organizowaniem luksusowych wypraw i noclegów daleko na północy. Zwykle to podróże do odległych rejonów kontynentalnej Norwegii, Finlandii, Szwecji oraz na Spitzbergen.

Zawsze wyprawa z Luxury Action oznacza luksus na maksymalnie wysokim poziomie, a więc np. pobyt w kameralnej mocno oszklonej rezydencji położonej gdzieś w północnym lasach Norwegii – na całkowitym odludziu. Albo noclegi w skórzanych namiotach tipi, położonych gdzieś nad zimnym jeziorem, ale wyposażonych w łóżka jak z pięciogwiazdkowego hotelu i oświetlonych stylowymi świecami.

Do tego wyjątkowe atrakcje dalekiej północy, a więc np. przejażdżki psim zaprzęgiem, skuterami śnieżnymi lub łowienie ryb w ogromnym jeziorze, na którym nie ma nikogo poza nami itd.

Luksusowe igloo na biegunie

Teraz Luxury Action ma nowy pomysł. Chce umieścić na biegunie północnym – lub w jego bardzo bliskim sąsiedztwie – luksusowe, mocno oszklone igloo. A nawet kilka. Będzie je można wynająć na jedną noc i w absolutnej ciszy oraz cieple – igloo są oczywiście odpowiednio ogrzewane – kontemplować piękno zorzy polarnej nad biegunem.

Szklane domki zostaną ustawione na biegunie w kwietniu przyszłego roku – tylko wtedy można je tam przetransportować. I tylko w kwietniu będzie można się w nich przespać.

Przyjemność jednak nie będzie tania. Za noc pod biegunem w szklanym iglo trzeba zapłacić aż 95 tys. euro. W cenie mamy też dwa noclegi w podobnym iglo na archipelagu Svalbard leżącym na granicy Morza Berentsa i Morza Grenlandzkiego oraz transport stamtąd na biegun i z powrotem. Do tego oczywiście wyżywienie, ubezpieczenie i opiekę odpowiednio przeszkolonego personelu. Nic tylko już rezerwować…

Foto: Luxury Action.

Czytaj więcej: Wiosną ruszy pierwsza podwodna restauracja w Europie. Są jeszcze wolne miejsca przy stolikach na kwiecień.
Czytaj więcej: Virgin Galactic otwiera pierwszy kosmodrom dla turystów.

Podziel się artykułem