Mercedes-Benz E-Scooter, czyli pierwsza e-hulajnoga w ofercie niemieckiego koncernu. Specjalnie się nią jeszcze nie chwali

Mercedes-Benz E-Scooter

We Frankfurcie Mercedes pokazał również.. e-hulajnogę. Niewielu to zauważyło, bo sprzęt ukryty był wśród modeli samochodów i bezprzewodowych słuchawek.

Mercedes-Benz E-Scooter tak nazywa się pierwsza e-hulajnoga w ofercie niemieckiego koncernu. I w zasadzie to niemal wszystko co o niej wiadomo. Firma pokazała ją – raczej dyskretnie – na targach we Frankfurcie i potem skomentowała to jeszcze króciutką notką prasową.

Czytamy w niej, że pojazd jest częścią rodziny EQ – brzmi świetnie. Do tego idealnie skrojony do krótkich podróży pierwszej lub ostatniej mili. Mercedes-Benz E-Scooter nie jest przy tym samodzielnym produktem koncernu, ale powstał przy współpracy z Mikro, szwajcarskim wytwórcą e-hulajnóg.

Mercedes-Benz E-Scooter

Mercedes nie podał żadnych szczegółów nowej konstrukcji, ani prognozowanej ceny. Nie wiemy więc np., jaki ma zasięg, jak długo się ją ładuje i ja szybko jeździ.

Wiemy tylko – to firma podała – że Mercedes-Benz E-Scooter wjedzie do salonów gdzieś z początkiem przyszłego roku.

Tak na marginesie warto jednak dodać, że E-Scooter nie jest czymś zupełnie nowym dla Mercedesa. Koncern, razem z BMW, jest właściciele grupy FREE NOW. Pod jej skrzydłami działa też spółka Hive, zajmująca się krótkoterminowym wynajmem miejskich e-hulajnóg. Charakterystyczne żółte hulajnogi z logo Hive można wypożyczyć w Polsce w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, i Poznaniu.

Foto: Mercedes-Benz.

Czytaj więcej: Chcemy przesiąść się do elektryków? Niezbędne są miliony ładowarek.
Czytaj więcej: Opel Corsa-e Rally – pierwsza na świecie rajdówka na bazie elektrycznego samochodu.

Podziel się artykułem