Nowy iPad Pro z superaparatem co ma trzy obiektywy? To możliwe i to już za miesiąc

ipad pro

W sieci pojawiło się zdjęcie prawdopodobnie nowego iPada Pro. W tablecie, który zadebiutuje być może już w przyszłym miesiącu jest aparat przypominający zaawansowany układ z najnowszego iPhone’a 11 Pro.

Apple razem z najnowszymi iPhone’ami pokazał nam również odświeżoną podstawą wersję iPada. Nieco większy ekran 10,2-cala z wyświetlaczem Retina, obsługa Apple Pencil i po raz pierwszy pełnowymiarowej klawiatury – dzięki dołożenia portu Smart Connector, to największe i w zasadzie jedyne zmiany w „nowym” tablecie. Jak dla kogoś takie nowości to za mało, to powinien poczekać jeszcze chwilę. Za chwilę Apple pokaże nam nowe wersje bardziej zaawansowanych iPadów Pro.

Z najnowszego zdjęcia, które wyciekło gdzieś z chińskich hal montażowych i które opublikował serwis Sonny Dickson wynika, że w modelu iPad Pro pojawi się podobny aparat do tego, którego zainstalowano w iPhone’ach 11 Pro i 11 Pro Max.

To ogromna zmiana. Po raz pierwszy aparat fotograficzny w tabletach Apple’a będzie porównywalny z tym, który firma instaluje w smartfonach. Będzie więc pozwalał wykorzystywać tablet bardziej sensownie na wakacjach i w wielu miejscach, gdzie jest nam potrzebny co najmniej przyzwoity sprzęt do fotografowania.

Nowy iPad Pro zostanie zaprezentowany światu najprawdopodobniej już w październiku. Wiele wskazuje, że warto będzie poczekać – w świecie tabletów, inaczej niż smartfonów – Apple potrafi jeszcze wyznaczać nowe wyższe standardy.

Foto: Sonny Dickson.

Czytaj więcej: Dlaczego nowe iPhone’y nie są sexy, czyli trzy rzeczy, których nie ma w smarftonach iPhone 11 Pro i 11 Pro Max.
Czytaj więcej: Nowy (nie) tani iPhone 11. 3599 zł za sprzęt, który w fotel nie wbija.

Podziel się artykułem