Xiaomi idzie w 5G. 24 września pokaże dwa nowe smartfony Xiaomi Mi 9 Pro 5G i Xiaomi Mi MIX 5G

xiaomi 5g

Przybywa telefonów z modemami 5G. Dwa kolejne zapowiedział właśnie Xiaomi w chińskim serwisie Weibo. Będą wyróżniać się nie tylko obsługą superszybkich sieci.

Sieci 5G są intensywnie budowane niemal na całym świecie. Producenci muszą więc rozszerzać ofertę smartfonów o te, które potrafią korzystać z ultraszybkich sieci przyszłości. Zwłaszcza, jeżeli znajdują się w gronie największych wytwórców elektroniki.

Xiaomi zapowiada więc na 24 sierpnia premierę dwóch nowych telefonów z modemami 5G – Xiaomi Mi 9 Pro 5G i Xiaomi Mi MIX 5G. Pierwszy z nich będzie zapewne wariacją co dopiero wprowadzonego na rynek flagowego Xiaomi Mi 9T Pro. Chiński koncern zapowiedział poza tym wcześniej, że Mi 9 Pro 5G będzie mógł korzystać z szybkiej, indukcyjnej ładowarki 30 W.

Xiaomi Mi MIX 5G to większa zagadka.

Dotąd Chińczycy w telefonach z rodziny MIX dodawali cyferkę. Ostatni Mi MIX 3 5G był, tak na marginesie, pierwszym telefonem Xiaomi zgodnym ze standardem 5G – pokazano go zimą na MWC w Barcelonie. Dlaczego więc teraz nowy smartfon jest pozbawiony dodatkowego cyfrowego oznaczenia pozwalającego przyporządkować go do właściwej rodziny?

Możliwe, że wynika to z chińskich przesądów dotyczących liczby 4 – nie lubią jej – a dawanie dodatkowej cyferki 5 przy oznaczeniu 5G wydawać się może już przesadą. Tak więc możliwe, że nowy MIX to rozwinięcie modelu Mi MIX 3 5G, a więc poza obsługą superszybkich sieci możemy tu się spodziewać rozbudowanych aparatów – w tym nowej matrycy 108 Mpix.

Obydwa modele pojawią się w pierwszej kolejności w Chinach, ale jest niemal pewne, że wkrótce po debiucie tam, zawitają również na inne rynki – w pierwszej kolejności tam, gdzie zaczynają działać sieci 5G.

Czytaj więcej: Tak wygląda Realme XT – drugi na świecie smartfon z aparatem 64 Mpix.
Czytaj więcej: Nowy (nie) tani iPhone 11. 3599 zł za sprzęt, który w fotel nie wbija.

Podziel się artykułem