Apple TV Plus ma kosztować w USA 10 dolarów miesięcznie. Trochę więcej niż najtańszy Netflix

Apple TV Plus

Apple ma ponoć uruchomić swój nowy serwis streamingowy z filmami i programami telewizyjnymi najpóźniej w listopadzie. Abonament miesięczny będzie minimalnie większy od ceny za najtańszy plan Netflixa.

Bloomberg twierdzi, że nowa internetowa telewizja wystartuje za nieco ponad dwa miesiące. A żeby ją oglądać Amerykanie będą musieli zapłacić 9,99 dol. miesięcznie. To o 99 centów więcej niż teraz w Stanach kosztuje najtańszy plan Netflixa.

Jest to też wyraźnie droższa propozycja od nadchodzącej telewizji internetowej Disneya. Korzystanie z platformy Disney Plus ma kosztować 6,99 dol. miesięcznie.

Z jednej strony cena abonamentu w Apple TV Plus nie szokuje. Jest w końcu taniej niż w droższych planach Netflixa. Ale z drugiej strony jest to dość dużo, jak za serwis, w którym z pewnością na początku nie będzie wielu filmów i innych materiałów.

Niewiele w tej kwestii zmienia fakt, że Apple chce stawiać bardziej na jakość niż ilość udostępnianych materiałów. To prawda, że w Apple TV Plus będą swoje programy i filmy tworzyć znani prezenterzy i reżyserowie jak między innymi JJ Abrams i Steven Spielberg a jeden odcinek serialu „The Morning Show” z Jennifer Aniston kosztuje w realizacji aż 15 mln dol. – tyle co ostatnie części „Gry o tron”. Tych wszystkich materiałów, zapewne bardzo starannie i profesjonalnie przygotowanych, naprawdę na początku nie będzie dużo.

Czytaj więcej: Netflix ma nowy plan abonamentowy za nieco ponad 10 zł. Ale jeszcze nie w Polsce. To się może zmienić.
Czytaj więcej: Netflix, Amazon i Apple to nie wszystko. Własne filmy i programy chce też produkować Airbnb.

Podziel się artykułem