Kultowa gra Diablo za darmo dla każdego w oknie przeglądarki

Diablo za darmo

Czekasz na kolejną odsłonę Diablo? To zanim gra wejdzie na rynek, możesz pograć całkiem za darmo w jej pierwszą wersję.

Diablo to niewątpliwie jedna z najważniejszych gier komputerowych wszechczasów. Jej pierwsza wersja pojawiła się w 1996 roku i była wielkim hitem – podobnie jak część druga i trzecia, na którą studio Blizzard kazało czekać aż 12 lat.

Teraz gracze czekają na część czwartą i znowu muszą się wykazać się niemałą cierpliwością. Z nieoficjalnych przecieków i domysłów wynika bowiem, że Blizzard już pracuje nad Diablo 4, ale firma tego jeszcze oficjalnie nie potwierdziła. Tak więc, chociaż od premiery „trójki” minęło siedem lat, to i tak na jej następcę trzeba będzie jeszcze poczekać nie krócej niż rok, a może nawet kolejnych kilka lat.

Dlatego warto sobie przypomnieć jak grało się w pierwsze Diablo. W tym celu wystarczy w oknie przeglądarki otworzyć stronę https://diablo.rivsoft.net.

Tam Blizzard ze studiem Rivsoft przygotował przeglądarkową wersję Diablo. Graficznie, muzycznie i sposobem obsługi ta gra nie różni się niczym od wersji sprzed lat. Działa do tego płynnie i bez problemów. Ponadto bawić się nią możemy całkiem za darmo.

W bezpłatnej wersji nie mamy jednak całego świata Diablo, a tylko startowa wioskę i dwa poziomy ogromnych podziemi. Do tego z trzech postaci do wyboru, wybrać możemy tylko wojownika. To, tak na marginesie, i tak dostarcza wiele zabawy.

Kto, by jednak chciał więcej, musi dysponować legalną wersją Diablo i plik gry DIABDAT.MPQ musi załadować do przeglądarki – wtedy gra w niej będzie działała już dokładnie tak samo, jak oryginał sprzed 23 lat.

Czytaj więcej: Google Stadia. Supergry dla każdego? Tak, ale będziesz potrzebował bardzo szybkiego łącza.
Czytaj więcej: Netflix ma nowy plan abonamentowy za nieco ponad 10 zł. Ale jeszcze nie w Polsce. To się może zmienić.

Podziel się artykułem