Ludzie zwariowali. Porsche Taycan oficjalnie dopiero za miesiąc, a liczba rezerwacji dobija już do rocznej sprzedaży kultowej 911-stki

porsche taycan

Porsche pochwaliło się, że przyjęło już blisko 30 tys. rezerwacji połączonych z przedpłatą 2,5 tys. euro na Taycana – pierwszy samochód niemieckiego koncernu z napędem elektrycznym. To tyle, ile zaplanowano wyprodukować tych aut w rok.

Zapowiada się hit. Blisko 30 tys. rezerwacji na samochód, którego nie ma jeszcze na rynku i o którym niewiadomo jeszcze wiele rzeczy, to coś wyjątkowego. Zwłaszcza, że Porsche Taycan to nie będzie auto dla mas. Ma kosztować więcej niż Cayenne (powyżej niecałych 75 tys. euro) i mniej niż Panamera (niecałe 100 tys. euro).

Liczba rezerwacji na Taycana jest też zaskoczeniem dla samego Porsche. Początkowo koncern zamierzał w pierwszym roku wyprodukować 20 tys. tych aut. Teraz rozważa podniesienie limitu produkcji do 40 tys. Taycanów rocznie.

Porsche Taycan – nawet prezes jest zaskoczony

Ciekawie w tym kontekście brzmi wypowiedź prezesa Porsche Olivera Blume’a dla dla dziennika Handelsblatt. Kilka dni temu powiedział, że elektryczna rewolucja zachodzi szybciej niż sugerowały prognozy jeszcze pięć lat temu.

A samo Porche Taycan, które zobaczymy we wrześniu, zapowiada się niezwykle intrygująco. Auto w najmocniejszej wersji będzie miało silniki elektryczne napędzające przednią i tylną oś odpowiednio o mocy 218 i 408 KM. Do tego bateria o pojemności 80 lub 96 kWh, co ma starczyć na przejechanie 400-500 km na jednym naładowaniu, które – dodajmy – ma trwać ekstremalnie krótko. Cztery minuty ładowania z ładowarek dużej mocy pozwolą pokonać 100 km drogi.

Prototyp samochodu, bardzo przypominający już model produkcyjny, Porsche pokazało z początkiem lipca na tegorocznym Goodwood Festival of Speed. Samochód wzbudził tam niemałe zainteresowanie… Zresztą zobaczcie sami.

Foto: Porsche.

Czytaj więcej: Imponujący pokaz siły elektrycznego pickupa Forda. Nowa wersja F-150 holuje pociąg.
Czytaj więcej: Asus ROG Phone II – smartfon ze specjalnym procesorem dla graczy już jest. To najszybsza teraz komórka.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*