Asus ROG Phone II – smartfon ze specjalnym procesorem dla graczy już jest. To najszybsza teraz komórka

asus rog phone

W pierwszym tygodniu września ma się rozpocząć globalna sprzedaż smartfonu Asus ROG Phone II. To wyjątkowa komórka dla graczy z nowym i najszybszym dotąd procesorem Qualcomm Snapdragon 855 Plus.

O nowej kości Qualcomma, zaprojektowanej specjalnie dla graczy, pisaliśmy w połowie lipca. Spekulowaliśmy, że układ najszybciej pojawi się w drugiej odsłonie Asusa ROG Phone lub kolejnej wersji Nubia Red Magic. Ziścił się pierwszy z tych scenariuszy.

Asus ujawnił bowiem szczegóły telefonu Asus ROG Phone II i planuje rozpoczęć jego sprzedaż na całym świecie z początkiem września – z wyjątkiem Chin, gdzie superkomórkę dla wielbicieli elektronicznej rozrywki będzie można kupić wcześniej.

W drugiej osłonie bardzo udanego smartfonu dla graczy Asus umieścił najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Jest wydajniejszy o 15 proc. od układu Snapdragon 855, znanego dobrze z wielu obecnych teraz na rynku flagowych komórek i również z modelu Asus ROG Phone. „Dwójka” dla graczy Asusa jest więc pierwszym smartfonem, w którym zainstalowano tę kość.

Wydajny procesor w Asus ROG Phone II to nie wszystko

W Asus ROG Phone II znalazł się wyjątkowy wyświetlacz OLED. Jest nieco większy od poprzedniego – ma 6,59 cała , wbudowany czytnik linii papilarnych i odświeża obraz z częstotliwością aż 120 Hz. Asus twierdzi też, że najszybciej z dostępnych na rynku ekranów reaguje on na dotyk – opóźnienie tutaj wynosi tylko 49 ms.

Gry potrzebują dużo pamięci. Asus ROG Phone II ma więc 12 MB RAM i 128 GB pamięci na naszej dane – w tym gry. Tę ostatnią możemy rozbudować za pomocą karty microSD o 512 GB. Zapisywać też w niej – co oczywiste – możemy również zdjęcia. A te zajmą sporo miejsca, bowiem urządzenie wyposażono w aparat z matrycą 48 Mpix.

Wyjątkowa w Asus ROG Phone II jest poza tym bateria – ma aż 6000 mAh pojemności, co w praktyce pozwoli np. grać 7 godzin w strzelankę PUBG z częstotliwością odświeżania ekranu 60 Hz.

Dla graczy to wszystko brzmi jak bajka. Problemem może być tylko cena nowego smartfonu – dokładnej jeszcze nie znamy, ale wątpliwe by było taniej niż w wypadku ROG Phone. Za „jedynkę” trzeba zapłacić niecałe 4 tys. zł.

Foto: Asus.

Czytaj więcej: 60 mln piosenek na trzy miesiące za 99 groszy. Tidal ma dobry pomysł na wakacje.
Czytaj więcej: Xiaomi Mi A3 – nowy telefon Chińczyków za chwilę pojawi się w Polsce. Ma świetny aparat i nie jest drogi.

Podziel się artykułem